Конспект уроку: Спадковість і мінливість організмів

06.09.2018
2146 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 11 клас
Тема уроку
Спадковість і мінливість організмів
Мета уроку:

Навчальна мета: перевірити знання учнів з даної теми;

Розвивальна мета: продовжувати розвивати уміння самостійно працювати, давати відповіді на поставлені питання;

Виховна мета: виховувати старанність, охайність

Тип уроку:
урок перевірки і контролю знань
Терміни і поняття:

генетика, спадковість, успадкування, мінливість, селекція, добір, схрещування, , біотехнологія, генна інженерія, клітинна інженерія, клонування

Обладнання: індивідуальні картки.

Методи і прийоми: самостійна робота з картками.

Хід уроку
Організаційний момент

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку. Перевірка відсутніх.

Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ЗАВДАННЯМИ

Ознайомлення учнів з завданнями, пояснення ходу виконання та оформлення робіт.

 

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Учням пропонуються такі завдання:

ІІ. Варіант 1

1. Сформулюйте основні положення хромосомної теорії спадковості. Яку роль відіграла ця теорія в розвитку біології?

2. Розкажіть про особливості селекції рослин.

3. Задача на проміжне успадковування.

Рослини червоноплідної суниці при схрещуванні поміж собою завжди дають нащадків із червоними ягодами, а рослини біло-плідної суниці — з білими ягодами. У результаті схрещування обох сортів один з одним виходять рожеві ягоди. Які нащадки виникають при схрещуванні між собою гібридних рослин суниці з рожевими ягодами?

4. Задача на дигібридне схрещування.

Які ознаки матимуть гібридні томати, отримані в результаті запилення рослин, що мають червоні плоди й нормальний зріст, пилком жовтоплідних карликових томатів? Який результат дасть подальше схрещування таких гібридів? Відомо, що чер¬воний колір плодів — домінантна ознака, карликовість — рецесивна. Усі вихідні рослини гомозиготні, а гени обох ознак перебувають у різних хромосомах.

Варіант 2

1. Розкажіть про успадковування, зчеплене з статтю. У чому особливості успадковування ознак, зчеплених з статтю?

2. Розкажіть про особливості селекції тварин.

3. Задача на моногібридне схрещування.

Ген чорної масті великої рогатої худоби домінує над геном червоної масті. Які нащадки вийдуть при схрещуванні чистопорідного чорного бика із червоними коровами? Якими будуть нащадки від схрещування між собою таких гібридів? Які телята народяться від червоного бика й гібридних корів?

4. Задача на дигібридне схрещування.

Оперення ніг у курей (на противагу голим) визначається домі¬нантним геном. Горохуватий гребінь домінує над простим. Які ознаки матимуть гібридні форми, отримані від схрещування курей із горохуватими гребенями, що мають оперені ноги, з го¬лоногими курми, що мають прості гребені? Передбачається, що вихідні тварини гомозиготні за обома генами.

ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

Учні самостійно виконують подані на картках завдання.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання

- повторити §§ 8-22

*Матеріал лише для ознайомлення. Права на даний урок належать його автору

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.