Конспект уроку: Контрольна робота. Оцінювання за темою «Література 20-30 років ХХ століття». Творчість Остапа Вишні, Миколи Куліша, Євгена Маланюка,Йосипа Турянського, Богдана-Ігоря Антонича

07.10.2018
2560 переглядів
Тема уроку
Контрольна робота. Оцінювання за темою «Література 20-30 років ХХ століття». Творчість Остапа Вишні, Миколи Куліша, Євгена Маланюка,Йосипа Турянського, Богдана-Ігоря Антонича
Мета уроку:

Навчальна мета: виявити рівень засвоєння школярами навчального матеріалу, уміння логічно й чітко давати відповіді на поставлені питання;

Розвивальна мета: розвивати писемне мовлення, уміння писати творчі роботи;

Виховна мета: виховувати у школярів уважність, уміння організовуватись, працювати самостійно.

Тип уроку:
комбінований
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Здійснення контрольної роботи

Й варіант

Завдання 1-8 мають по п’ять варіантів відповідей,з котрих лиш одна правильна.Виберіть правильну відповідь й обведіть кружечком букву,котра їй відповідає.

1.Пристрасний мисливець,палкий поборник, охоронник природи,…малює власні пейзажі із прекрасним, задушевним ліризмом й гумором. Це про

А Миколу Хвильового

Б Остапа Вишню

У Олександра Довженка

Г Григорія Тютюнника

Д Івана Багряного

(0,5 бала)

2.Котру назву має щоденник Остапа Вишні, котрий письменник вів з 1948 року?

А «Моя автобіографія»

Б «Чукрен»

В.«Душі мої,душі мої»

Г "Чиб'ю. 1934"

Д «Чухранці»

(0,5 бала)

3.Вкажіть жанр, котрий започаткував Остап Вишня.

А фейлетон;

Б усмішка;

У автобіографічне оповідання;

Г новела;

Д гумореска.

(0,5 бала)

4. Красота або служіння суспільним інтересам - це визначальна проблема збірки Є.Маланюка:

А. «Гербарій»;

��. «Стилет й стилос»;

В. «Перстень Полікрата»;

Г. «Земна мадонна»;

Д. «Остання весна».

(0,5 бала)

5. Якою п’єсою М.Куліш уперше зарекомендував себе як драматург?

А «Комуна у степах»;

Б «Мина Мизайло»;

В.«Патетична соната»;

Г «97»;

Д «Народний Малахій».

(0,5 бала)

6. «Міщанство й українізація» - це, за визначення М.Куліша, тема твору

А. «Маклена Граса»;

Б. «Хулій Хурина»;

В. «Мина Мизайло»;

Г. «Прощай, село!»;

Д. «Патетична соната»;

(0,5 бала)

7. Кому присвячена поема «Поза межами болю» Йосипа Турянського

А другові;

Б Богдану-Ігорю Антоничу;

У батькам;

Г дружині й сину;

Д бойовим побратимам.

(0,5 бала)

8. Прочитайте рядки з поезії Богдана-Ігоря Антонича, визначте віршовий розмір.

Антонич був хрущем

й жив якось на вишнях,

на вишнях тих,

що їх оспівував Шевченко

А хорей;

Б ямб;

У дактель;

Г амфібрахій;

Д анатест.

Завдання 9-11 мають на меті встановлення відповідності. До усякого рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою.

9. Установіть, кому належать репліки

А - О мамо, котра ти, їй-богу! Й допоки там тьотя Мотя заслужить листа, ти знаєш, що в нас тут статися спроможний? Знаєш?

Б - Правильних проізношеній. Уже знайшов! Найняв! У понеділок прийде на лекцію…Прекрасна вчителька.

В.- Таким чином, дозвольте мені вас українізувати, Улю!

Г - Ах Боже мій! Й що ви там вичитуєте про якусь там українізацію. В. знов прочитайте! Оповістки!

1. Мині

2. Рині

3. Мокію

4. Тьоті Моті (2 бали)

10.Установіть відповідність поміж фігурами мови й уривками із творів.

1. Не поет - оскільки це ж до болю мало!Не трибун - оскільки це лише рупор мас…(«Шевченко» Є.Маланюка)

2. Ось ластівки у книжках пташиних записують початок дня.(Б-І. Антонич, «Назустріч»)

3. Завія зелені, пожежа зелені, й квіття курява, й солов’їні схлипи.(Б-І. Антонич, «Країна Благовіщення»)

4. Мусує день, мов склянка чаю, прочищена блакить, ввиш мряки шумовиння.

(Б.-І. Антонич, «Ротації»)

А інверсія

Б тавтологія

У алітерація

Г анафора

Д асонанс

(2 бали)

11.Установіть відповідність

Приклад

1. Застрягло сонце поміж 2 клени, димить обвіяна рілля.

2. Гірське село, у садах морель,

Й місяць, мов тюльпан, червоний

3. Там дивний ліс зітхає ароматом

Й ввесь дзвенить од гімнів п’яних птиць

4. Рамено - із заходу на схід,

Рамено - із півночі на південь.

Художній засіб

А риторичне звертання

Б порівнювання

У антоніми

Г персоніфікація

Д метафора

(2 бали)

12. Завдання відкритої форми (на вибір).

Дати відповідь на запитання.

-Яке враження справила на вас поезія Б.-І. Антонича?

-Чи є подібні, як Мина Мазайло, в наші дні?

І. варіант

Завдання 1-8 мають по п’ять варіантів відповідей, з котрих лиш одна правильна. Виберіть правильну відповідь й обведіть кружечком букву, котра їй відповідає.

1.Вкажіть назву твору, що не належить перу Остапа Вишні.

А «Ленінград й ленінградці»

Б «Кіт в чоботях»

В.«Моя автобіографія»

Г «Відкриття охоти»

Д «Яким чином варити й їсти суп з дикої качки»

(0,5 бала)

2. Ким виникає оповідач в «Мисливських усмішках» Остапа Вишні?

А вправним мисливцем;

Б любителем природи;

У самозаглибленим митцем, що шукає у природі натхнення;

Г вправним кухарем;

Д талановитим письменником.

(0,5 бала)

3. Остап Вишня-це псевдонім …

А Остапа Івановича Балаша;

Б Павла Михайловича Губенка;

У Олександра Кіндратовича Вишневського;

Г Семена Дем’яновича Стуса;

Д Володимира Миколайовича Сосюри.

(0,5 бала)

4.Вкажіть художньо-виражальний засіб, котрий Є.Маланюк застосував в словах:

Уже кров’ю кленів перші рани

Позначив вересень у лісах.

А гіпербола;

Б епітет;

В.порівнювання;

Г метафора;

Д оксиморон.

5. Якою п’єсою М.Куліш уперше зарекомендував себе як драматург?

А «Комуна у степах»;

Б «Мина Мизайло»;

В.«Патетична соната»;

Г «Народний Малахій»;

Д «Прощай, село!».

(0,5 бала)

6. До котрого жанру М.Куліш відніс власний твір «Мина Мазайло»?

А трагікомедія;

Б сатирична комедія;

У трагедія;

Г психологічна драма;

Д мелодрама.

(0,5 бала)

7. В творі Йосипа Туринського «Поза межами болю» зображено:

А Російську-Японську війну;

Б 1-шу Російську Революцію 1905 року;

В.1-шу всесвітню війну 1914 року;

Г Другу всесвітню війну;

Д боротьбу кавказьких народів проти російського царизму

(0,5 бала)

8. Яка збірка не належить перу Богдана-Ігоря Антонича?

А «3 перстені»;

Б «Книга Лева»;

В.«Стилет й стилос»;

Г «Зелена Євангелія»;

Д «Ротації»

(0,5 бала)

Завдання 9-11 мають на меті встановлення відповідності. До усякого рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою.

9. Установіть послідовність розгортання подій в п’єсі М.Куліша «Мина Мазайло».

А Приїздить тьотя Мотя з Харкова;

Б Мина рішає змінити прізвище;

У Мину звільняють із роботи «за систематичний й зловмисний опір українізації»;

Г Дискусія поміж дядьком Тарасом й гостею із Курська.

1 –

2 –

3 –

4- (2 бали)

10.Установіть відповідність поміж назвою твору М.Куліша й роком виходу в світ.

1. «Народний Малахій»

2. «Маклена Граса»

3. «Вічний бунт»

4. «97»

5. «Зона»

А 1924 р. »

Б 1926 р

В.1927 р.

Г 1932 р.

Д 1933 р.

11.Установіть відповідність поміж цитатою й назвою літературного твору (героєм).

1. «Якость-то воно буде»

2. «Я із нею (технікою) так напрактикувався, що ніяка війна мене ані під шапку»

3. «Потому купив портфеля-зробився уже справжнім солідним письменником».

4. «На вечірню зорьку ви спізнилися. Це обов’язково…Запізнення на вечірню зорьку-це мисливський закон».

А. «Зенітка» (Дід Свирид)

Б. «Моя автобіографія» (оповідач)

В. «Чухраїнці»

Г «Відкриття охоти»

Д «Яким чином варити суп з дикої качки»

12 Завдання відкритої форми (на вибір).

Дати відповідь на питання.

Роздуми про творчу місію митця й його покликання у поезіях збірки Є.Маланюка «Стилет й стилос»

В чому актуальність гуморесок Остапа Вишні в наші дні?

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

ГДЗ з української літератури

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.