Конспект уроку: Водні ресурси України (узагальнення)

28.12.2013
2424 переглядів
Предмет: Географія
Клас: 8 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Водні ресурси України (узагальнення)
Мета уроку:

узагальнити знання школярів щодо водних ресурсів України; виявити резерв учнівських можливостей для вдосконалення їх навчальних досягнень;ознайомити школярів із основними екологічними проблемами, які пов’язані із використанням водних ресурсів; розвивати вміння аналізувати і узагальнювати отримані на попередніх уроках матеріал, завершити виконання учнями практичної роботи №4, знайти шляхи раціонального використання і охорони водних ресурсів в Україні; виховувати у школярів почуття дбайливого господаря.

Тип уроку:
комбінований
Терміни і поняття:

Матеріали та обладнання: Підручники: Ф. Заставний. Фізична географія України; підручник для 8-го класу - Київ: Форум, 2004; С. Кобернік . Методика викладання географії у школі. –Київ: Стафед-2, 2000; Атлас: Географія України 8-9 клас; фізична карта «Україна. Природні води ».

Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Метод роботи «Незакінчене речення»

1. Перевищення рівня річки над її гирлом (падіння) .

2. Відношення падіння річки щодо довжини (похил).

3. Кількість води, яка протікає у річищі за певний відрізок часу (стік річковий).

4. Об’єм води, який протікає за певний відрізок часу через поперечний розріз річки (витрата води).

5. Процес руйнування, перенесення й відкладання гірських порід водою річки (річкова ерозія).

6. Поверхня, на рівні котрої водний потік утрачає власну живу силу й нижче котрого він не здатний поглиблювати сласне ложе (базис ерозії).

7. Співвідношення прибутку води, її витрат та нагромадження за певний відрізок часу (водний баланс).

8. Підземна вода поверхні нашої планети першого водоносного горизонту (вода грунтова).

9. Глибинна пластова вода, що обмежена водотривкими пластами й перебуває під певним гідростатичним тиском (вода артезіанська).

10. Безнапірні підземні води, які загалягають найближче щодо земної поверхні (верховодка).

Бесіда за питаннями.

1. Назвіть негативні наслідки в результаті спорудження водосховищ на рівнинній території?

2. Як використовуються в господарстві болота й заболочені землі?

3. Який взамозв’язок є між підземними й поверхневими водами?

4. Яким чином живляться підземні води в Україні?

5. Які артезіанські басейни існують в Україні?

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

На наших попередніх уроках ми з вами вивчили поверхневі й підземні води України. В сумі всі ці води складають єдині водні ресурси країни. Із давніх-давен наш народ сповідував традицію охороняти свої водні ресурси місцевості проживання від забруднення, впорядковувати всі джерела, укріплювати береги водойм: ставків й озер. Зараз водні ресурси потребують своєчасної допомоги. Про можливі шляхи раціонального використання й охорони води у Україні, про характеристику усіх водних ресурсів ми з вами поговоримо на сьогоднішньому занятті.

Повідомлення теми, мети й очікуваних результатів.

Основна частина уроку

Захист рефератів учнів й запитання доповідаючих учнями класу.

Теми пропонованих рефератів:

Тема 1. Водні ресурси України

Тема 2. Екологічні проблеми річок

Тема 3. Шляхи раціонального використання й охорони водних ресурсів в Україні

Тема 4. Водозабезпеченість території України й її окремих регіонів

Тема 5. Показники водних ресурсів й водного балансу України

Завершення виконання учнями практичної роботи №4

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Підготуватися до тематичної атестації з теми «Клімат й внутрішні води України».

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.