Конспект уроку: Австралія. Південна Америка. Підсумковий урок

28.10.2018
1143 переглядів
Предмет: Географія
Клас: 7 клас
Тема уроку
Австралія. Південна Америка. Підсумковий урок
Мета уроку:

Навчальна мета: Створити умови для реальної самооцінки учнів, засобами інформаційно-комунікативної технології, у формі дидактичної гри “Аукціон знань”. виявити якість і рівень оволодіння знаннями і уміннями, отриманими на попередніх уроках; узагальнити матеріал як систему знань.

Розвивальна мета: Розвивати уміння пояснювати особливості природи материка; розвивати пізнавальний інтерес і географічне мислення учнів; Підвищувати інтерес до предмету, що вивчається; спонукати до пошуку нових, додаткових знань про вивчений материк; формувати світогляд, оцінну думку.

Тип уроку:
урок перевірки і контролю знань
Терміни і поняття:

Форма: індивідуальна, групова.

Обладнання і матеріали: мультимедійне устаткування. Фізична карта П. Америки і Африки. Ігрове табло. Презентація.

Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Етапи гри:

  1. Отримання позики в банці;
  2. Оголошення правил гри;
  3. Проведення аукціону;
  4. Підведення підсумків.

Основні правила:

Перед початком гри необхідно отримати в банці 100 ГЕО під відсотки (указуються банкірами, можливо 20%). Той, хто зможе повернути суму з відсотками, є переможцем гри.

Якщо дається правильна відповідь на куплене з торгів питання банкіри виплачують винагороду, якщо відповідь невірна – сплачені за питання гроші пропадають.

У разі невірної відповіді питання знову може бути поставлений на торг, але торг починається з тієї ціни, за яку було куплено питання.

Учасники можуть вести торг поодинці або об'єднуватися в групи з об'єднанням капіталів. При цьому дохід ділитиметься на число учасників групи. За порушення тиші аукціоніст може накласти штраф в розмірі від 10 до 30 ГЕО.

Назва лота

Питання

Стрічка

часу

Звідки з'явилися назви “Америка”, “Вест-індія”, “Індійці”?

Хто відкрив Америку?

Чому А. Гумбольдта назвали “другим Колумбом”?

Скільки плавань зробив Колумб до берегів Ю. Америки?

Чому маршрути плавань Х. Колумба від берегів Європи і повернення до її берегів розходяться?

Пульс

Землі

Чому Бразільське плоскогір'я і Амазонська низовина, знаходячись в межах Південно-американської платформи, мають неоднакову висоту над рівнем морить і різний характер поверхні?

Чому Анди є зоною активного вулканізму і землетрусу?

Що представляє Гірський Захід та Рівнинний Схід з погляду будови земної кори?

Назвіть найвищу точку гір Анд.

Чому Анди називають “Мідні гори”?

Вологий континент

Чому Амазонка найбагатоводніша річка в світі?

Чому, маючи меншу протяжність з півночі на південь в порівнянні з Африкою, материк має більшу кількість кліматичних поясів?

Чому в різних частинах західних схилів Анд, звернених до Тихого океану, випадає неоднакова кількість опадів?

Південну Америку називають “наймокрішим” материком. Чому?

Одна з самих незвичайних і парадоксальних сухих зон земної кулі тягнеться уздовж Тихоокеанського побережжя Південної Америки. Поясніть причину походження цих пустель.

У нетрях сельви

 

Яким зонам відповідають наступні терміни: “сельва”, “льянос”, “кампос”, “пампа”

Чому південноамериканська копитна тварина лама, що мешкає в районі екватора, має густу довгу вовну?

Перерахуйте культурні рослини родом із Південної Америки

Назвіть найнебезпечнішу рибу, яка зустрічається в одній із річок Південної Америки

У чому відмінність зміни природних зон на рівнинах і в горах?

Країни і народи

 

Що означають терміни “метиси”, мулати”, “самбо”?

На яких мовах говорить населення Південної Америки? Чому?

Чому найвища густота населення спостерігається вздовж океанічного узбережжя?

Назвіть стародавні цивілізації Південної Америки

Як називається аргентинський чай?

Підсумки гри

  1. Повернення банку грошових купюр, узятих під відсотки.
  2. Оголошення переможців, виставляння оцінок.
  3. Загальний підсумок підводить вчитель.

Навіть якщо гра не охопить так глибоко теоретичні питання, як усний діалог або самостійна робота учнів, отримана в ході гри п'ятірка, стимулює подальший інтерес до навчання. А на тлі 8-10 оцінок за чверть вона не є вирішальною. Адже є оцінки за практичні самостійні, індивідуальні роботи. Але якщо ви не хочете убити в своїх учнях потяг до знань, потрібно на уроках, хоч зрідка грати.

Про результативність застосування дидактичних ігор на уроках географії важко судити у відрив від викладання предмету в цілому, стосунки до нього в школі, особистих стосунків учнів до педагога.

Використання дидактичних ігор і комп'ютерних технологій у викладанні курсу географії в середній школі робить урок наочним і виразним, допомагає кращому засвоєнню нового матеріалу. Дані анкетування свідчить, що учні високо оцінюють подібні уроки і прийоми.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.