Конспект уроку: Узагальнення і систематизація знань за темами Австаралія, Антарктида

28.10.2018
1432 переглядів
Предмет: Географія
Клас: 7 клас
Тема уроку
Узагальнення і систематизація знань за темами Австаралія, Антарктида
Мета уроку:
Тип уроку:
урок перевірки і контролю знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

І варіант

І рівень

1. Тектонічні структури, що лежать в основі материка Австралія:

А) давня платформа та область нової складчатості;

Б) область давньої складчатості та давня платформа;

В) область нової та давньої складчатості;

Г) область нової складчатості;

2. Майже посередині Австралія перетинається:

А) екватором;

Б) нульовим меридіаном;

В) Південним тропіком;

Г) Південним полярним колом.

3. За своїми природними особливостями австралійське озеро Ейр більш за все нагадує африканське озеро:

А) Ньяса;

Б) Танганьїка;

В) Вікторія;

Г) Чад.

4. Клімат антарктичного узбережжя відрізняється від клімату центральних частин:

А) більш високими температурами та більшою кількістю опадів;

Б) більш низькими температурами та більшою кількістю опадів;

В) більш високими температурами та меншою кількістю опадів;

Г) більш низькими температурами та меншою кількістю опадів;

5. В далекому геологічному минулому Антарктида входила до складу материка Гондвана разом із:

А) Австралією, Південною Америкою, Африкою та Євразією;

Б) Південною Америкою, Північною Америкою, Африкою та Євразією;

В) Південною Америкою, Північною Америкою, Африкою та Австралією;

Г) Африкою, Південною Америкою та Австралією.

6. В Антарктиді переважають вітри:

А) мусони;

Б) пасати;

В) стокові;

Г) північно-східні.

ІІ рівень

  1. Що представляють собою «антарктичні оазиси»?
  2. З яких груп складається населення Австралії?
  3. Які докази свідчать, що в Антарктиді продовжується горотворення?

ІІІ рівень

  1. Доведіть, що Антарктида – найвищий материк Землі та поясніть причини.
  2. Поясність причини своєрідності та неповторності органічного світу Австралії.

ІV рівень

  1. Поясніть закономірності розташування населення на материку Австралія.

ІІ варіант

І рівень

1. В Астралії росте так зване дерево-насос – це:

А) акація;

Б) баобаб;

В) евкаліпт;

Г) фікус.

2. Дослідник, який запропонував першим сучасну назву материка Австралія:

А) А. Тасман;

Б) Д. Кук;

В) М. Фліндерс;

Г) Х. Колумб.

3. Холодна течія, що омиває береги Австралії:

А) Східноавстралійська;

Б) Південна пасатна;

В) Західних вітрів.

4. Українська антарктична станція носить імя:

А) К. Ціолковського;

Б) С. Рудницького;

В) В. Вернадського;

Г) М. Ломоносова.

5. Середня температура повітря Антарктичного плато взимку дорівнює близько:

А) – 70°С;

б) – 30-35°С;

в) – 45°С; г)

г) – 10°С;

6. В Антарктиді немає:

А) діючих вулканів;

Б) землетрусів;

В) розломів земної кори;

Г) озер.

ІІ рівень

  1. Подорожуючи Австралією, чи зупинилися ви б на ночівлю в кріку?
  2. Якими водами живляться річки Австралії?
  3. Назвіть причини особливостей клімату Антарктиди?

ІІІ рівень

  1. Чому Антарктида – пустеля.
  2. Поясніть вплив географічного положення на природу Австралії.

ІV рівень

  1. Розкажіть про історію відкриття материка Антарктида та Південного полюсу Землі.
Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.