Конспект уроку: Узагальнення знань з теми Природні зони Африки
Тема уроку
Узагальнення знань з теми Природні зони Африки
Мета уроку:
Тип уроку:
узагальнення та систематизації знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку
Цифровий диктант «Природні зони Африки»
І варіант |
|
ІІ варіант |
1 |
Вологі екваторіальні ліси |
9 |
2 |
Савани і рідколісся |
8 |
3 |
Перемінно-вологі ліси |
7 |
4 |
Пустелі і напівпустелі |
6 |
5 |
Вічнозелені ліси і чагарники |
5 |
Про яку природну зону іде мова
- Річна кількість опадів менше 100 мм. Трапляється, що річна норма випадає за кілька годин, а впродовж багатьох років опадів зовсім не буває.
- На червоних фералітних грунтах ростуть дерева, що скидають листя в сухий сезон, але ліс ніколи не буває оголений.
- Це безкраї трав’янисті простори з поодинокими деревами і чагарниками.
- Ці ліси ростуть на червоно-жовтих фералітних грунтах у кілька ярусів.
- Росте своєрідна рослина – вельвічія, яка живе близько 100 років.
- Ростуть баобаби, зонтикові акації, паркії.
- Ростуть хлібне, кавове, мускатне дерева та дерево какао.
- Тварини пристосувалися до життя на деревах.
- Утворилися на півночі та північному-заході Африки на коричневих грунтах.
- Численними стадами блукають антилопи, газелі, буйволи, зебри.
- Росте деревовидна трав’яниста рослина – банан.
- Росте фінікова пальма.
- Мешкають: африканський страус, довгоногий птах-секретар, ненажерливий марабу.
- Рослини добре пристосувалися до сухого літа: мають тверде листя та колючки.
- Ослепительная красавица. Подавляющий великолепием дворе. Нагромождение кричущих красок. Зеленый ад.
- Ростуть африканські види дуба і бука, дика малина, суничне дерево.
- По річкових долинах вузькими стрічками ростуть галерейні ліси.
- Араби говорять, що вітер встає і лягає разом із Сонцем.
- Пекучі промені африканського сонця не проникають в глибину цього лісу.
- «Сонце в нашій країні примушує кричати навіть каміння».
Відповіді:
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
І |
4 |
3 |
2 |
1 |
4 |
2 |
1 |
1 |
5 |
2 |
1 |
4 |
2 |
5 |
1 |
5 |
2 |
4 |
1 |
9 |
ІІ |
6 |
7 |
8 |
9 |
6 |
8 |
9 |
9 |
5 |
8 |
9 |
6 |
8 |
5 |
9 |
5 |
8 |
6 |
9 |
6 |
Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання
Коментарі ( 0 )
Залишити коментар