Конспект уроку: Узагальнення знань з теми: Історичний розвиток і різноманітність органічного світу. Контрольна робота

05.05.2014
4940 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 11 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Узагальнення знань з теми: Історичний розвиток і різноманітність органічного світу. Контрольна робота
Мета уроку:

узагальнити та перевірити знання школярів з історичного розвитку і різноманітності органічного світу.

Тип уроку:
перевірки і корекції знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Повторити головні терміни і поняття

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Повідомлення теми і завдань на урок. Пояснення ходу виконання контрольної роботи.

Основна частина уроку

Виконання контрольної роботи

І. З запропонованих відповідей оберіть одну вірну:

1. Вкажіть, як називають систему поглядів щодо незмінністі живої природи із часів її виникнення:

    a) еволюційним вченням;

    b) гіпотезою панспермії;

    c) гіпотезою перерваної рівноваги.

2. Вкажіть, як називаються гіпотези щодо походження життя, що засновані на тому, що жива матерія виникла із неживої:

    a) біогенетичними;

    b) абіогенетичними;

    c) панспермією.

3. Назвіть вчених, що висунули біохімічну або абіогенетичну гіпотезу появи життя:

    a) С. Арреніус й В. Вернадський;

    b) О. Опарін й Д. Холдейн;

    c) Л. Пастер й Р. Вірхов;

    d) Е. Геккель й К. Тимірязєв.

4. Вкажіть період, в якому виникли перші наземні біогеоценози:

    a) силурійський;

    b) кембрійський;

    c) ордовицький;

    d) девонський.

5. Вкажіть предків ссавців:

    a) певні групи динозаврів;

    b) певні групи звірозубих ящерів;

    c) кистепері риби;

    d) певні групи крокодилів.

6. Вкажіть період, в котрому виникла вид Людина розумна:

    a) юрський;

    b) крейдяний;

    c) палеогеновий;

    d) антропогеновий.

II. Завдання на установлення відповідності:

1. Установіть відповідність між ерами й періодами історичною розвитку біосфери:

Ери Періоди

А. Протерозойська

Б. Палеозойська

В. Мезозойська

Г. Кайнозойська

1. Неогеновий

2. Девонський

3. Крейдяний

4. Вендський

5. Архейський

2. Визначте, в які ери й періоди геологічної історії Землі виникли ті або інші групи організмів:

Ери та періоди Групи організмів

A. Тріасовий період мезозою

Б. Юрський період мезозою

B. Крейдяний період мезозою

Г. Палеогеновий період кайнозою

Д. Неогеновий період кайнозою

1. Ряд Хижі

2. Австралопітеки

3. Археоптерикс

4. Динозаври

5. Покритонасінні

6. Кісткові риби

III. Відкриті запитання:

1. Поясніть, чому саме одну із груп звірозубих ящерів вчені розглядають як одних з можливих предків ссавців.

2. Всім відомо, що існують первинноводні тварини (їх предки ніколи не полишали водойм) й вторинноводні (їх предки повернулися до свого існування в водоймах). Яким чином можна довести, що дані групи тварин, наприклад, як китоподібні, морські черепахи або змії це вторинноводні тварини?

3. В який з періодів історичного розвитку планети біосфера зайняла теперішні межі й чому?

4. Яким чином можна довести, що життя з'явилось саме в водоймах? Свою відповідь обгрунтуйте.

5. Які саме умови викликали вихід організмів на суходіл?

6. Поясніть, чим із точки зору теперішніх еволюційних поглядів, пояснити можна вимирання видів в процесі еволюції до самої появи людини?

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

    - прочитати параграф,

    - дати відповідь на запитання,

    - інше.

За підручником Біологія 11 клас - Балан П.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.