Конспект уроку: Зв'язне мовлення № 11. Складання діалогів з звертаннями та вставними словами. Аналіз письмових робіт

28.11.2013
1792 переглядів
Клас: 5 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Зв'язне мовлення № 11. Складання діалогів з звертаннями та вставними словами. Аналіз письмових робіт
Мета уроку:
визначити рівень засвоєння учнями такого виду мовленнєвої діяльності, як говоріння, рівень сформованості уміння складати, розігрувати діалог у відповідності до мовленнєвої ситуації і мети спілкування, сформованості уміння додержувати правил у спілкуванні, доречно вживати в репліках діалогу звертання і вставні слова; формувати уміння застосовувати здобуті раніше теоретичні знання в мовленнєвій практиці; уточнювати і примножувати словниковий запас в учнів, удосконалювати навички вірного інтонування реплік, продовжити розвивати культуру усного мовлення, прищеплювати поважне ставлення до подібних рис, яким чином чемність та толерантість
Тип уроку:
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

*Робота із підручником. Здійснення вправи 253.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Робота над складанням діалогів.

*Здійснення ситуативних вправ. Учні, об*єднавшись в пари, протягом 3-5 хвилин обмірковують свій діалог відповідно до окресленої учителем ситуації й розігрують його перед своїм класом.

*Використовуючи звертання, різні вставнi слова і сполучення слiв, учням треба скласти й розіграти дiалоги, можливi мiж наступними дійовими особами

- п'ятикласником і його батьками на тему, що не потрібно дарувати меншiй сестричці комп'ютер, аби убезпечити від погіршення її зору (співрозмовники не зовсiм впевненi у слушності такої думки);

- п'ятикласницею і сусідом-однолітком щодо того, що вона не наважується подарувати хлопцеві кошеня породистої кiшки, так як не знає, яким чином віднесуться до такого подарунку його батьки (вона шкодує, що не здатна задовольнити його прохання);

- двома однокласницями (розмова по телефону), одна із котрих прихворiла, про те, яким чином минув день в школi (в репліках зазначається послідовність подiй, які вiдбулися впродовж дня).

В репліках діалогів використати наступні слова:

Мабуть, здається, видно, бач, до речі, видимо, як мені здається, на мій погляд; очевидно.

На мій погляд, на жаль, щоправда, так наприклад, між іншим, зрозуміло.

По-перше, по-друге, отже, нарешті, коротко кажучи, щоправда, але.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків

* Визначення поміж прослуханих діалогів учнів найбільш вдалих. Висновки до доречності застосування у кожному із діалогів звертань й вставних слів, також уживання етикетних формул (наприклад, слів ввічливості) і інтонування реплік учнів, зокрема речень

Надання домашнього завдання

- Повторити параграф 11.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.