Конспект уроку: Прикметник. Голосні в відмінкових закінченнях прикметників
• Робота біля дошки.
Учню потрібно записати речення, підкреслити у них іменники. Далі визначити рід, число, відмінок кожного із іменників. Указати іменники-власні назви в тексті.
На святе Благовіщення сонце радісно вставало. В небесах сузір'я Лева нам світить на Чумацький шлях. Наш Київ Золоті розкрилює ворота. Де Почайна шуміла, лише струмок між горбами тулиться.
*Бесіда.
• Що частина мови зветься прикметником?
• Що функцію прикметників в мовленні?
• Яким чином змінюються прикметники?
• Вкажіть, від чого залежить рід, число й відмінок прикметників в словосполученнях рідною землею, рідному місту, рідний край?
Повідомлення учням класу теми і мети поточного уроку
Виконання вправ закріплення знань й вмінь
* Робота біля дошки.
Необхідно записати речення, у них визначити прикметники. зясувати рід, число і відмінок кожного прикметника.
У орача руки чорні, зате хліб білий. Білі руки чужу роботу люблять. Мак чорний, і смачний, а редька біла, і гірка. Солодка морква, й у сусідовому городі. В доброго господаря та соломинка не пропаде. Материна хата краща чужої палати. Від поганого коріння не жди доброго насіння. До сухої криниці не йдуть пити водиці. I на здоровій яблуні гнилі яблука бувають.
* Робота із підручником.
Виконати вправу 53 (усно).
Виконати вправу 54 (письмово).
*Переписати в зошит речення і на місці крапок вставити пропущені літери. Прикметники при цьому підкреслити, визначити відмінок кожногоіз них . Відмінкові закінчення прикметників виділити.
Велик.. риба в глибок… воді плаває. Краще полюбити стар… орла, ніж молод… сову. Вівсян.. каша сама себе хвалить, а гречан.. хвалять люди. Краще пташці на зелен.. вітці, як в багача у золот… клітці.
Народна творчість.
• Навчальний диктант.
В ньому підкреслити прикметники, визначити їх рід, число, відмінок. Виділити відмінкові закінчення у прикметниках.
Для нашої сонячної землі жовтий та синій кольори являється й були найбільш підхожі. Це розумів простий народ. Саме тому він вимальовував власні хати у синє й жовте. Поєднання даних двох кольорів повністю відповідає народному смаку.
Рідну природу українці бачили саме у жовтій й блакитній барвах. Бачили золоте поле, синє небо, синє море і ріки із жовтими очеретами і рудими скелями, сині гори
- прочитати параграф,
- дати відповідь на питання,
- інше.
Коментарі ( 0 )
Залишити коментар