Конспект уроку: Узагальнення з теми: Гідросфера. Світовий океан

13.12.2013
3090 переглядів
Предмет: Географія
Клас: 6 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Узагальнення з теми: Гідросфера. Світовий океан
Мета уроку:

закріпити знання школярів щодо частин Світового океану, перевірити рівень засвоєння учнями визначеннь основних понять із даної теми, удосконалити уміння користуватися картою; розвивати інтерес та любов до науки географії, до знань взагалі; сформувати уміння працювати колективно, відчуття дружньої взаємодопомоги.

Тип уроку:
узагальнюючого повторення
Терміни і поняття:

Засоби навчання: карти півкуль, атласи.

Методи і прийоми: бесіда, робота з картою, групові завдання.

Хід уроку
Організаційний момент

Привітання вчителя. Перевірка присутніх. Перевірка готовності до уроку.

Учні готуються до початку уроку

Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

«Розминка»: Назвати географічні моменти, яких стосуються цифри:

    1) 11 022 м (Маріанський жолоб)

    2) 0-200 м (Шельф)

    3) 96% (Площа Світового океану)

    4) 35 0/00 (Середня солоність води в Світовому океані)

    5) 200-2500 м (Висота материкового схилу від шельфу до ложе океану)

    6) 2% (Відсоток прісної води в межах суходолу)

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

«14 квітня «Форвард» перетнув велику течію Гольфстрім, що прямує вздовж східних берегів Америки, доходить до Ньюфаундленда, а потім відхиляється на північний схід й огинає береги Норвегії»

Чи відомі вам ці слова?

(Подорожі і пригоди капітана Гаттераса. Ж. Верн).

Основна частина уроку

Запитання:

Із водами скількох океанів нашої планети перемішуються води Гольфстріму?

Відповідь: Гольфстрім починає шлях в водах Атлантичного океану та, прямуючи далі поміж о. Ісландія й Європою, несе власні води до Північного Льодовитого океану.

(Огляд поставленої проблеми на карті)

«Швидко навантаживши. вугілля, « Форвард » покинув ці невеселі місця й взяв курс на захід. На хвилях течії, що проходила повз береги Бразилії, гнаний дужим північним вітром, він зупинився в Південній півкулі» (Жуль Верн)

Запитання:Скажіть як називається течія, яка несла « Форвард » на південь?

Відповідь: Мова іде про теплу Бразильську течію.

«В середу 23 травня «Форвард» продовжував небезпечне плавання, при цьому майстерно лавіруючи між паковою кригою та айсбергами...»

Запитання:Вкажіть чим відрізняється між собою пакова крига від айсбергів?

Відповідь: Пак — багаторічна (більше 2 років) морська крига з високих широт Арктики, яка має вигляд великих льодяних полів. У відміну від неї, айсберг - досить великий уламок льоду, що вільно плаває у морі й може виноситись течіями в більш низькі широти. (В Північній півкулі айсберги зустрічалися у районі Бермудських о-ів.)

«Годхавн, як й усі датські поселення на гренландському березі, представляє собою бідне селище, що являється складом для 5 торговців жиром й хутром. На весні погода там дещо холодніша, ніж в Стокгольмі. Однак Ерік й його друзі із подивом переконались, ністільки сильно відрізняються між собою дві держави, що знаходяться на однаковій відстані від Північного поюсу. Годхавн розміщений на тій же самій широті, що і Берген. В той час як в південній частині Норвегії вже в квітні зеленіють і ліси, фруктові дерева й навіть шпалери виноградників, які вирощені на добре удобренім ґрунті; Гренландія ще і у травні вкрита снігом й кригою, та жодне деревце ще не оживляє похмурого краєвиду».

Запитання: Вкажіть, чому на одній широті (60° пн. ш.) у Гренландії та Норвегії настільки різноманітні природні умови?

Відповідь: Головна причина значно більш теплого клімату Норвегії порівняно з Гренландією - тепла Північноатлантична течія, котру часто називають ще «грубкою Європи». Теплі й вологі західні вітри, які панують над Європою, в зачній мірі пом'якшують клімат. Гренландія знаходиться під значним впливом холодних арктичних повітряних мас, крім цього повітря значно охолоджується понад льодяним покривом острова.

Давні помори, що жили на березі Білого моря, і спостерігаючи за ним явищем, говорили: «А океан батечко дихає. Двічі дихне, двічі видихне, та й доба мине».

Запитання: Подумайте, що саме мали на увазі давні помори? Чим спричиняється це явище?

Відповідь: Помори спостерігали таке явище в океані, як припливи й відпливи. Спричиняютья вони притяганням водних мас океану силою Місяця, меншою мірою — Сонця.

Закріплення знань і вмінь

«Географічна естафета»

Вчитель ділить учнів на 2 команди.

Представники кожної команди почерзі показують на навчальній карті географічні об'єкти. За кожну правильну відповідь отримують 1 бал. В тому випадку, якщо об'єкт названо не вірно, то 1 бал не зараховується, коли об'єкт показано повторно, тоді за неуважність знімається 1 попередній бал.

Кожна із команд повинна надати якомога більше відповідей на запитання. І за кожну правильну відповідь отримати 1 бал.

Запитання для команд:

Команда № 1

    1. Водна оболонка Землі.

    2. Наймілкіше море.

    3. Найбільший за площею острів.

    4. Холодна течія біля північно-східних берегів Північної Америки.

    5. Походження острова Мадагаскар.

    6. Причина течій у океані.

    7. Найбільший за площею океан.

    8. Кількість грамів речовин, розчинених у 1 л води.

    9. Середня солоність океанічної води.

Відповіді: 1. Гідросфера. 2. Азовське море. 3. Гренландія. 4. Лабрадорська. 5. Материкове. 6. Постійні вітри. 7. Тихий океан. 8. Проміле. 9. 35 г/л

Команда № 2

    1. Величезні ділянки суходолу які із усіх боків омиваються водою.

    2. Протока, яка сполучає Тихий й Атлантичний океани.

    3. Найглибша западина у океані.

    4. Найхолодніший океан.

    5. Якої речовини розчинено найбільше у морській воді?

    6. Протока, яка сполучає Тихий й Північний Льодовитий океани.

    7. Найсолоніше море.

    8. Живі організми, із відмерлих решток котрих утворюються острови.

    9. Моря, що розташовані на окраїнах материків.

Відповіді: 1. Материк. 2. Дрейка. 3. Маріанська. 4. Північний Льодовитий. 5. Кухонної солі. 6. Берінґова. 7. Червоне. 8. Корали. 9. Окраїнні

Підведення підсумків

Повідомлення оцінок та аргументація їх. Визначення перспективи наступного уроку

Надання домашнього завдання

Опрацювати § 25, ст.93

Усно дати відповіді на запитання після параграфа.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.