Конспект уроку: Підсумкова контрольна робота за курс «Загальна географія»

26.05.2014
1813 переглядів
Предмет: Географія
Клас: 6 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Підсумкова контрольна робота за курс «Загальна географія»
Мета уроку:

перевірити рівень засвоєння знань школярами за курс «Загальна географія», підсумувати та зробити висновки стосовно головних термінів і понять теми.

Тип уроку:
перевірки і узагальнення знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Визначити рівень засвоєння школярами головних термінів.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Повідомити школярам тему та мету уроку. Разом з ними визначити головні завдання яких необхідно досягти на занятті.

Основна частина уроку

Виконання контрольної роботи

І варіант

І рівень

1. У ході першої навколосвітньої подорожі європейці відкрили:

    а) Великі Зондські острови;

    б) Великі Антильські острови;

    в) острів Вогняна Земля.

2. Як газивається перевищення однієї точки на земній поверхні над іншою:

    а) відносна висота;

    б) абсолютна висота;

    в) відмітка висоти.

3. Земна кора океанічного типу такі ознаки має:

    а) складається з двух шарів гірських порід;

    б) має товщину до 1 км;

    в) складається з 3-ох шарів гірських порід.

4. Абсолютна вологість повітря - це:

    а) кількість водяної пари у грамах, котра може міститися у 1 квадратному метрі повітря при даній t°;

    б) співвідношення фактичного умісту водяної пари до максимально можливого при даній t°, виражене в відсотках.

5. Найбільша течія Світового океану утворюється:

    а) вздовж екватора;

    б) вздовж 50 – 60° пд. ш.;

    в) під впливом постійних південно-східних вітрів;

    г) під впливом постійних західних вітрів.

6. Велика за кількість група людей, котрі мають зовнішні спільні ознаки називається:

    а) народом;

    б) расою;

    в) плем’ям.

ІІ рівень

1. Встановіть відповідність:

1) Відкриття Америки А) 1642-1643 р.

2) Перша навколосвітня подорож Б) 1519-1521 р.

3) Вперше берегів Австралії голландці досягли у В) 1497-1499 р.

4) Відкрито морський шлях до Індії Г) 1492 р.

2. Назвіть елементи будови річкової долини.

3. Що таке географічна оболонка?

ІІІ рівень

1. Поясніть, як зображуються нерівності земної поверхні на плані й карті.

2. Охарактеризуйте головні закономірності географічної оболонки.

3. Географічний практикум.

    а) 10 січня 1821 року російська експедиція на суднах “Восток” та “Мирний” відкрила острів. Координати її 69°пд.ш., 91°зх.д. Як називається він й у якому океані знаходиться?

    б) Визначте координати гирла річки Маккензі, м.Буенос-Айрес, Суецького каналу,водосаду Вікторія.

    в) Визначте найнижчу точку Аравійського півострова та висоту пустелі Гобі.

    г) Чи можна визначити напрямки на місцевості? Чому?

    д) Яка із навколосвітніх подорожей буде коротшою: по 60°пд.ш. чи по екватору? Чому?

ІV рівень

1. Встановіть, яка була дата і де перебував мандрівник, якщо:

    А) протягом дня бачив Сонце в зеніті, і день тривав 12 год?

    Б) день тривав 24 год, і Сонце було низько над горизонтом?

    В) Сонце було в зеніті, а найкоротший день тут тривав 10 год 30 хв?

    Г) Сонця не було видно цілу добу?

2. Дайте загальну характеристику атмосфери. Як людина впливає на стан атмосфери?

ІІ варіант

І рівень

1. На імя котрого українського вченого була названа полярна станція у Антарктиді?

    а) С. Рудницького;

    б) П. Тутковського;

    в) В. Вернадського.

2. Лінія на глобусі, котра проведена на рівній відстані від обох полюсів, зветься:

    а) меридіаном;

    б) екватором;

    в) тропіком.

3. Причина утворення складчасто-брилових гір:

    а) нагромадження осадових порід на дні моря;

    б) рух магми;

    в) зминання у складки товщ гірських порід;

    г) виверження вулкана;

    д) підняття й опускання блоків земної кори.

4. Тропіки - це:

    А) паралелі, які віддалені від екватора на північ й на південь на 23,5°;

    Б) паралелі, які віддалені від екватора на північ й на південь на 66,5°.

5. Виберіть твердження, що не належать до характеристики безстічних озер:

    а) безстічні озера солоні;

    б) річки частково виносять солі з безстічних озер;

    в) велика частина безстічних озер є мінеральними;

    г) Мертве море – безстічне озеро.

6. Велика за кількість група людей, котра має спільну історію, культуру, мову й мешкає на певній території, зветься:

    а) расою;

    б) народом;

    в) державою.

ІІ рівень

1. Встановіть відповідність:

1. Відкрили Антарктиду? А) Ф. Магеллан

2. Першим виказав припущення щодо кулястості Землі.Б) Аристотель

3. Мандрівник, на честь якого названа Америка. В) Ф. Белінсгаузен, М. Лазарєв

4. Мореплавець, який дав назву Тихому океану Г) А. Віспуччі

2. Які бувають гірські породи та мінерали за походженням?

3. Назвіть складові елементи погоди.

ІІІ рівень

1. Охарактеризуйте географічне положення Альп за планом:

    А) У якій частині якого саме материка розташовані гори;

    Б) Поміж якими паралелями і меридіанами розміщені;

    В) Які географічні об’єкти розміщені поруч;

    Г) Їх протяжність;

    Д) Середня висота;

    Е) Максимальна висота.

2. Складіть характеристику озер.

3. Географічний практикум.

    а) Один із героїв Ж . Верна здійснив фантастичну подорож до центру Землі через кратер згаслого вулкану в точці із координатами 64°пн.ш.,21°зх.д. Як називається острів, на який помістила вулкан фантазія Ж . Верна?

    б) Визначте координати Панамського каналу, гирла річки Амазонки, гори Говерли, станції Восток.

    в) Визначте саму високу точку Австралії та висоту місцевості в районі озера Ейр.

    г) Як визначити напрямок на плані місцевості та карті?

    д) Мандрівка по якому меридіану 0° чи 130°зх.д. буде коротшою? Чому?

ІV рівень

1. Які теплові пояси виділяють на Землі? Що зумовило їх утворення? Чим вони відрізняються?

2. Дайте загальну характеристику біосфери. Як людина впливає на біосферу?

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

    - прочитати параграф,

    - дати відповідь на запитання,

    - інше.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.