Конспект уроку: Лабораторна робота № 8 "З'ясування умов рівноваги важеля"

07.02.2014
2562 переглядів
Предмет: Фізика
Клас: 8 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Лабораторна робота № 8 "З'ясування умов рівноваги важеля"
Мета уроку:
експериментально перевірити умову рівноваги важелів
Тип уроку:
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Прилади і матеріали.

1. Динамометр.

2. Набір тягарців.

3. Важіль на штативі.

З'ясування умов рівноваги важеля

Хід роботи:

1. Зрівноважити важіль, обертаючи гайки на його кінцях так, щоб він розташувався горизонтально.

2. Сережки на важелі розмістити 2 по ліву і 2 по праву сторону від центра закріплення важеля.

3. До ближчої (від центра закріплення важеля) сережки справа прикріпити два важки (F1 = 2 Н) і розмістити їх на відстані 15 см від центра закріплення важеля, користуючись шкалою довжини (плече l1 = 15 см). До ближчої (від центра закріплення важеля) сережки зліва прикріпити три важки (F2 = З Н). Рухаючи їх, знайти точку на лівому плечі важеля, коли він встановиться у рівновазі. По шкалі встановити довжину плеча дії сили F2. Дані вимірювань занести до таблиці 1.

4. Дослід повторити для іншого значення сил. До ближчої (від центра закріплення важеля) сережки справа прикріпити три важки (F1 =3 Н) і розмістити їх на відстані 10 см від центра закріплення важеля, користуючись шкалою довжини (плече l1 = 10 см). До ближчої (від центра закріплення важеля) сережки зліва прикріпити один важок (F2 = 1 Н). Рухаючи його, знайти точку на лівому плечі важеля, коли він встановиться у рівновазі. По шкалі встановити довжину плеча дії сили F2. Дані вимірювань занести до таблиці 1.

Таблиця 1. (Важіль першого роду)

Таблиця 1. (Важіль першого роду)

5. Зробити висновок щодо знаку співвідношення між відношеннямиспіввідношення(“<”, ”>" або “=”).

6. До ближчої (від центра закріплення важеля) сережки справа прикріпити три важки (F1 = З Н) і розмістити іх на відстані 20 см від центра закріплення важеля, користуючись шкалою довжини (плече l1 = 20 см). До другої сережки справа (від центра закріплення важеля) прикріпити динамометр і розмістити його на відстані 25 см (плече l2 = 25 см) так, щоб сила пружності динамометра протидіяла силі F1. Утримуючи важіль в вертикальному положенні з допомогою динамометра, зняти його покази F2. Дані вимірювань занести до таблиці 2.

7.Дослід повторити для іншого значення сил і плечей. До дальшої (від центра закріплення важеля) сережки справа прикріпити два важки (F1 = 2 Н) і розмістити іх на відстані 15 см від центра закріплення важеля, користуючись шкалою довжини (плече l1 = 15 см). До першої сережки справа (від центра закріплення важеля) прикріпити динамометр і розмістити його на відстані 10 см (плече F2 = 10 см) так, щоб сила пружності динамометра протидіяла силі F1. Утримуючи важіль в вертикальному положенні з допомогою динамометра, зняти його покази F2. Дані вимірювань занести до таблиці 2.

Таблиця 2. (Важіль другого роду)

Таблиця 2. (Важіль другого роду)

5. Зробити висновок, щодо знаку співвідношення між відношеннямспіввідношення (“<”, “>” або “=”).

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.