Конспект уроку: Тепловий баланс

24.02.2014
8025 переглядів
Предмет: Фізика
Клас: 8 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Тепловий баланс
Мета уроку:

закріпити знання учнів з теплового балансу та рівняння теплового балансу; розвивати вміння застосовуючи здобуті знання розв’язувати задачі.

Тип уроку:
узагальнення знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Повторення матеріалу

Приклад № 1

Воду масою 0,8 кг за температури 25 °С змішали з окропом масою 0,4 кг. Температура суміші, що встановилась, дорівнює 50 °С. Вирахуйте кількість теплоти, яку віддає окріп, і кількість теплоти, яку дістала, нагріваючись, холодна вода. Порівняти їх.

Розв’язок задачі

Розв’язок задачі

Приклад № 2

В залізному чайнику масою 1 кг знаходиться 2 кг води за температури 80 °С. Якою буде температура води в чайнику, якщо в нього влити 0,5 кг води температурою 20 °С?

Розв’язок задачі

Розв’язок задачі

Розв’язок задачі

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Розв’язування задач

Задачі з фізики з теми: Тепловий баланс

Початковий рівень:

Задача 1

Змішали 39 л води за 20 °С і 21 л води при 60 °С. Визначіть температуру суміші. (Врахувати, що 1 л води за кімнатної температурі має масу 1 кг).

Задача 2.

У алюмінієвій каструлі маса 800 г, нагрівають 5 л води від 10 °С до кипіння. Визначіть кількість теплоти, яка піде на нагрівання каструлі й води? (Врахувати, що 1 л води за 20 °С має масу 1 кг).

Задача 3.

На яку величину зміниться температура заготовки з алюмінію масою 2 кг коли їй передати таку ж кількість теплоти, яка іде на нагрівання води, масою котрої 880 г, від 0 °С до 100 °С?

Середній рівень:

Задача 1.

Вода масою 150 г, налита у латунний калориметр маса якого 200 г, має температуру 12 °С. Найти температуру, яка встановиться у калориметрі, якщо у воду опустити залізний важок масою 0,5 кг, нагрітий до температури 100 °С.

Задача 2.

Для підготовки ванни місткістю 200 літрів змішали холодну воду за температури 10 °С із гарячою водою за температури 60 °С. Визначіть об'єми холодної й гарячої води, які треба взяти для того, щоб установилась температура 40 °С? Запишіть відповідь в літрах.

Задача 3.

Стальний виріб загартовувався нагріванням до температури 800 °С з наступним опусканням в масло масою 2 кг, взяте за температури 10 °С. При цьому масло нагрілось до температури 40 °С. Визначити масу стального виробу, якщо при перенесенні в масло виріб охолодився на 20 С. Питома теплоємність масла 21000 Дж / кг°С

Достатній рівень

Задача 1.

Для нагрівання цеглини маса якої 4 кг на 63 °С витратили таку ж саму кількість теплоти, як й для нагрівання 4 кг води на 13.2 °С. Визначіть питому теплоємність цегли.

Задача 2.

В посудині змішується три рідини, які хімічно не взаємодіють поміж собою. Маси рідин відповідно дорівнюють m1 = 1 кг, m2 = 10 кг, m3 = 5 кг, температури t1 = 6 °С, t2 = - 40 С, t3 = 60 'С, питомі теплоємності c1 = 2000 Дж/кгС; с2 = 4000 Дж/кгС; с3 =2000 Дж/кгС. Знайти температуру даної суміші та кількість теплоти, потрібну для підігрівання суміші до 6 °С. Дані рідини не кристалізуються, втратами тепла знехтувати.

Задача 3

Мініатюрний калориметр маса якого 0,22 г із питомою теплоємністю 2,8 Дж/кгС —— надає можливість виміряти зміну температури не меншу за 0,01 °С. У даний калориметр із висоти 5,2 м падає водяна краплина. Визначте, при якому мінімальному об'ємі водяної краплини можна зафіксувати її попадання у калориметр. Вважати, що при падінні з вказаної висоти у калориметр кінетична енергія краплини при ударі повністю перетворюється у її внутрішню енергію.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.