Конспект уроку: Роль червів у екосистемах. Значення червів для людини. Л.Р. №4 Вивчення зовнішньої будови та характеру рухів кільчастих червів

26.11.2013
1386 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 8 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Роль червів у екосистемах. Значення червів для людини. Л.Р. №4 Вивчення зовнішньої будови та характеру рухів кільчастих червів
Мета уроку:

визначити роль червів в екосистемах, з’ясувати їх значення для людини; розвивати вміння аналізувати зовнішню будову та визначати особливості характеру рухів кільчастих червів; виховувати бережливе ставлення учнів до природи.

Тип уроку:
комбінований
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Визначити рівень знань учнів з теми Кільчасті черви:

1. Назвіть особливості зовнішньої будови кільчаситх червів?

2. Що являє собою вторинна порожнина тіла?

3. Назвіть системи органів, які з’являються у кільчастих червів порівняно з круглими?

4. Поясніть, як відбувається газообмін в черва нереїса?

5. Який життєвий цикл в багатощетинкових червів?

6. Поясніть як в сидячих багатощетинкових червів формується зовнішній скелет?

7. Які особливості будови дощового черва?

8. Чим відрізняється розмноження дощового черв’яка і нереїса?

9. Охарактеризуйте життєвий цикл дощового черв’яка?

10. Назвіть особливості будови малощетинкових червів, якими вони відмінні від багатощетинкових.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Лабораторна робота № 4

Тема. Вивчення зовнішньої будови та характеру рухів кільчаків.

Мета. Вивчити зовнішню будову, характер пересування і реакції на зовнішні подразники кільчастих червів.

Обладнання: живий дощовий черв’як або трубочник на фільтрувальному папері, скло, лупа.

Хід роботи

1. Поклади дощового черв’яка на предметне скло. Уважно розглянь його тіло. Знайди головний і хвостовий відділи, поясок. Чим різниться будова спинного та черевного боків?

2. Поспостерігай, як черв’як рухається по фільтрувальному паперу.

3. Перевір реакцію черв’яка на різноманітні подразники: торкнись його шматочком паперу, крапни водою.

4. Сформулюй і запиши в зошит висновок про ознаки ускладнення організації дощового черв’яка як представника типу Кільчасті черви порівняно з плоскими та круглими червами.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

- прочитати параграфи 16-19 в підручнику Біологія для 8 класу – Межжерін С.,

- дати відповідь на запитання,

- інше.

За підручником Біологія 8 клас - Межжерін

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.