Конспект уроку: Природоохоронні території
ознайомити школярів з поняттям природоохоронна територія; навчитися визначати основні природоохоронні території України; виховувати бережливе ставлення до природи.
Які причини зникнення певних видів тварин.
Навіщо потрібно оберігати природу?
Як люди захищають рідкісні види тварин?
Треба визнати те, що головні руйнівні дії відносно природи — це справа рук саме людини. Через неї із кожним роком залишається меншою чисельність та різноманітність видів тваринного світу.
Разом із тим, вживаються різноманітні заходи для збереження й відновлення загальної чисельності тварин. До них належать створення заповідників, національних парків, заказників, зоопарків, занесення зникаючих тварин до Червоної книги.
Заповідники
Заповідники - державні установи, котрі включають частину природної території, на котрій заборонена будь-яка господарська діяльність, відвідування обмежене, ведуться ретельні спостереження за чисельністю і умовами життя видів. Найбільшими являються біосферні заповідники. На всій території України розміщено чотири біосферні заповідники: Дунайські плавні, Чорноморський, Карпатський та Асканія-Нова.
Рис. 1. Дунайський біосферний заповідник
Національні парки
Національні парки - це спеціальні державні установи, котрі включають частину території країни, на котрій заборонена будь-яка господарська діяльність та здійснюються роботи із вивчення природи і популяризації біологічних знань для охорони вдового різноманіття.
Заказники
Заказники - це спеціальні території, які створені з метою охорони конкретних видів тварин чи рослин.
Зоопарки
Зоопарки - державні й приватні установи, котрі штучно створюють необхідні для тварин умови існування, близькі до природних. В зоопарках проводиться робота із вивчення тварин, їхня розведення, акліматизації і популяризації біологічних знань.
Рис. 2. Дикі свині в вольєрі зоопарку почувають себе як вдома
В нашій країні налічується більше десятка зоопарків, найбільшими із котрих являються Київський, Харківський, Миколаївський й Одеський. Тут можна помітити найрізноманітніших тварин із всіх континентів земної кулі - це ссавці, птахи, рептилії, амфібії і риби. Зоопарки проводять значну наукову й науково-просвітницьку роботу, котра досить важлива ще і тим, що дані заклади відкриті з метою відвідування впродовж всього року.
Спершу зоопарки являлись місцем розваги для городян, тож дані заклади прагнули поповнити власні колекції найбільш дивовижними видами тварин. В сучасному світі цей статус зоопарку визначається за іншими критеріями.
1. Що таке природоохоронна територія?
2. Які типи природоохоронних територій вам відомі?
3. Дайте коротку характеристику кожному з цих типів природоохоронних територій.
4. Які переваги кожного з типів природоохоронних територій?
- прочитати параграф,
- дати відповідь на запитання,
- інше.
За підручником Біологія 8 клас Запорожець Н.
Коментарі ( 0 )
Залишити коментар