Конспект уроку: Україна в Першій світовій війні

08.03.2014
3075 переглядів
Клас: 5 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Україна в Першій світовій війні
Мета уроку:

ознайомити школярів з Україною в роки Першої світової війни; розглянути особливості життя українських людей в цей період.

Тип уроку:
вивчення нового
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Україна в Першій світовій війні

Нове століття принесло нові випробування й потрясіння. Напевно, найстрашнішим лихом початку століття стала Перша світова війна. Розпочали її розвинуті країни Європи, які об’єдналися в союзи – Антанту (Англія, Франція, Росія) та Троїстий союз (Німеччина, Австро-Угорщина, Італія).

Тяжким колесом прокотилася війна Україною. Найбільше страждань зазнали жителі тих територій, де відбувалися воєнні дії, - Буковини, Галичини, Волині, Поділля. Для багатьох українців війна виявилася братовбивчою. Населення західноукраїнських земель, що входили до Австро-Угорщини, воювало за цю країну, а жителі Східної, Центральної та Південної України поповнювали російську армію. Ні російський цар, ні айстро-угорський імператор не замислювалися над долею українців.

Українські січові стрільці

З початком Першої світової війни Галичині був сформований легіон Українських січових стрільців.

Російські полонені в Ковелі (1916 р.)
Рис. 1. Російські полонені в Ковелі (1916 р.)

Запис до цього військового підрозділу здійснювався на добровільних засадах. Галицька молодь, що виховувалася в молодіжно-спортивних товариствах «Пласт», «Січ», «Сокіл», вирішила послужити майбутній справі звільнення України. Січовики вважали, що в разі перемоги Австро-Угорщини у війні та їхньої безпосередньої участі у бойових діях вони зможуть розраховувати на поліпшення долі українського населення після війни. Коли оголосили про запис до легіону, то бажаючих виявилося понад 10 000 чоловік. Австрійське командування дозволило набрати до легіону лише 2500 чоловік. Січовики вважали себе українським підрозділом у складі австрійської армії.

Українські січові стрільці
Рис. 2. Українські січові стрільці

25 вересня 1914 року вони захищали Ужоцький перевал, який атакували кубанські козаки. Австро-угорське командування направляло січовиків для виконання складних завдань. Військова звитяга, виконання обов’язку неодноразово закріпили за ними визнання «найкращого підрозділу австро-угорської армії». Війна знекровила лави січовиків. До кінця 1916 року вони зазнали великих втрат. Залишки полку відвели на Волинь. Тут частина колишніх воїнів зайнялася освітянською справою.

Жертви Першої світової війни
Рис. 3. Жертви Першої світової війни

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.