Конспект уроку: Україна незалежна. Конституція України. Сучасна Україна в Європі та світі.

09.03.2014
668 переглядів
Клас: 5 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Україна незалежна. Конституція України. Сучасна Україна в Європі та світі.
Мета уроку:

ознайомити школярів з переломним моментом і історії України – набуттям нею незалежності; розглянути події які відбулися з нею на даному етапі; визначити суть конституції України та місце сучасної України в Європі та світі.

Тип уроку:
вивчення нового
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Україна - незалежна держава

1991 року 24 серпня Верховна Рада Української РСР приймає Акт проголошення незалежності України.

Даний день розпочав зовсім новий відлік української історії. Вистраждана, відвойована, омріяна незалежність стала реальністю лише під кінець XX століття. Стали ми свідками даної величної події й будівничими новітньої історії України.

1991 року 1 грудня український народ обрав першого свого президента. Став ним Леонід Кравчук.

В той же самий день проводилося всеукраїнське опитування населення, тобто референдум, для того щоб з'ясувати, чи бажає народ України жити у незалежній державі. 90 % усіх дорослих громадян країни відповіли ствердно і сказали «так». Таким став початок відродження держави. В 1994 році було обрано нового Президента України, ним став Леоніда Кучму (переобрано на другий термін 1999 року). Через 5 років з проголошення незалежності у житті народу українського відбулася не менш значима подія. 28 червня 1996 року Українська Верховна Рада прийняла Конституцію, яка стала Основним Законом держави. В першій статті Конституції написано: «Україна - це суверенна й незалежна, соціальна, демократична, правова держава. Означає це, що український народ самостійно і не залежно ні від кого будує свою державу, у котрій пануватимуть справедливість, рівність й закон.

1996 року у вересні в Україні було проведено грошову реформу. В грошовий обіг уведено було національну валюту – гривню і запроваджено паперові гроші номіналом 1,2, 5,10, 20, 50,100,200(пізніше- 500) гривень й дрібні розмінні монети - копійки: 1,2,5, 10. 25, 50.

Українські паперові гроші
Рис. 1. Українські паперові гроші

Україна незалежна
Рис. 2. Україна незалежна

Перше десятиріччя

24 серпня 2001 року Україна святкувала перше десятиріччя незалежності. Із цієї нагоди на головному майдані столиці відкрили величний монумент. На білосніжній колоні височіє дівчина із золотою калиновою гілкою у високо піднятих руках. Її життя тільки починається, як і життя держави, символом якої вона є.

Монумент 10-річчя Незалежності України
Рис. 3. Монумент 10-річчя Незалежності України

Славою і гордістю нашої держави були й залишаються її громадяни. Власними справами, досягненнями вони не тільки уславлюють свою країну, а й утверджують у світовому співтоваристві. Сьогодні всі знають, що Володимир та Віталій Клички знамениті українські боксери. Темпераментна, запальна пісня української співачки Руслани «Дикі танці» настільки вразила жителів європейських країн на конкурсі Євробачення в Туреччині, що вони проголосували за її перемогу. Справжнім тріумфом українського спорту стали досягнення нашої збірної на літній Олімпіаді, що відбулася в 2004 році в столиці Греції - місті Афінах. Двічі на цій Олімпіаді підіймалася на найвищу сходинку п’єдесталу пошани для отримання золотих медалей українська плавчиня Яна Клочкова. Двічі на її честь лунав на спортивній арені гімн нашої держави.

Брати Віталій та Володимир Клички.
Рис. 4. Брати Віталій та Володимир Клички.

Руслана – переможниця конкурсу Євробачення 2004 р.
Рис. 5. Руслана – переможниця конкурсу Євробачення 2004 р.

Далеко за межами України відомі імена українських винахідників, учених, лікарів.

Хто серед сучасних медиків не знає Миколи Амосова? Лікар, хірург, письменник, доктор медичних наук. Герой Соціалістичної Праці. Він один із перших у медицині розпочав лікувати складний недуг - порок серця. Микола Михайлович урятував тисячі людських життів. Він сконструював кілька унікальних медичних приладів. Уперше в світі М. Амосов запровадив протези серцевих клапанів, розробив апарати штучного кровообігу. Сьогодні його ім’я носить Національний інститут серцево-судинної хірургії.

Микола Амосов
Рис. 6. Микола Амосов

Конструктором найбільшого в світі 4-моторного транспортного літака АН-124 «Руслан» є Олег Костянтинович Антонов. Усе своє життя він присвятив авіабудуванню. У роки війни О. Антонов створював

літальні апарати, які наближали довгоочікувану перемогу. В повоєнні часи всі свої зусилля Олег Костянтинович спрямував на розвиток цивільної авіатехніки. АН-10, АН-12, АН-14, АН-22, АН-72, АН-124- далеко не повний перелік літаків, що створені в конструкторському бюро відомого вченого, інженера-винахідника. Лише знаменитий «Руслан» може перевозити вантаж у 150 тонн на відстань 4500 кілометрів зі швидкістю 850 кілометрів на годину. За видатні досягнення у створенні літаків ім’я О. Антонова внесено до Міжнародної аерокосмічної зали Слави Аерокосмічного музею міста Сан-Дієго (США).

Олег Антонов
Рис. 7. Олег Антонов

Спортсмени, артисти, учені своїми здобутками вражають світ. Ці здобутки - приклад того, що Україна є, що вона має гарне майбутнє, оскільки основне її багатство - люди.

Закріплення знань і вмінь

  1. Які зміни відбулися в Україні з часу проголошення незалежності?

  2. Розгляньте карту сучасної України та відшукайте на ній:

   а) столицю України;

   б) найбільші річки України, моря;

   в) найбільші міста України;

   г) територію області, де проживаєте ви.

  3. Розпитайте своїх батьків, родичів, що вони пам’ятають про події початку 90-х років XX століття.

Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.