Конспект уроку: Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС
Навчальна мета: поінформувати вихованців про історію європейської інтеграції, відносини європейських держав та України; сприяти посиленню мотивацій вихованців до вивчення історії європейських держав, взаємодії культури європейських держав; формувати думку про багатоманітність перспектив взаємодії європейських держав та України; допомогти учням зрозуміти способи життя та проблеми сучасного суспільства; забезпечити знання та розуміння міжнародних тенденцій, способи мислення та поведінки, що змінюють європейське суспільство та можуть впливати на майбутнє вихованців у їхньому дорослому житті.
Обладнання і матеріали: плакати, аркуші паперу формату А4, інформаційні додатки.
Нинішній Європейський Союз — це результат шістдесятирічної інтеграційної роботи у Європі. Близько його витоків лежать Європейські співтовариства, створені ще в 50-х роках XX вік . Одначе, для того щоб із 'явилися співтовариства, Європа й її мешканці обов'язані були «дозріти», на що вплинуло дуже багато чинників: економічних, політичних, соціальних. Ці чинники тісно пов'язані з Другою світовою війною й ситуацією, що з'явилась після її завершення.
Рольова гра «Я хочу сказати ровеснику»
Мета: формувати навички публічного виступу перед ровесниками, розвивати вміння впливати на інших засобами інформаційного повідомлення (можна зробити відеозапис заняття для подальшого обговорення).
Хід гри
Педагог ділить вихованців на 4 команди. Кожна із команд отримує відповідну тему для повідомлення:
- Експансія співтовариств — нові члени.
- Співтовариство — економічна співпраця.
- Можливості входження України в ЄС.
- Ситуація в Європі після Другої світової війни та перші повоєнні роки.
Команди отримують інформаційний матеріал додатків, котрий необхідно опрацювати для публічного повідомлення: формувати і записати короткий виступ, з яким б хотіли звернутися до власних ровесників на задану тему. Виступ необхідно проілюструвати в вигляді схеми, таблиці, плаката. Час виступу — 5 хвилин. Час на підготовку —15 хвилин.
(Педагог надає пам'ятку підготовки виступу й фіксує час кожної групи.)
Пам’ятка до виступу
1. Готуючись до виступу:
— продумати тему й головні моменти,
— записати виступ повністю,
— підготувати тези виступу,
— визначити стиль виступу (емоційний виступ або стриманий).
2. Структура виступу побудований з
— розвитку думки;
— завершальної складові (про що говорив (ла), зробити висновки).
3. В процесі виступу завоюй увагу слухачів, в основній частині не наводь більше 3-х аргументів. В процесі завершення підсумуй сказане (це здатне бути цитата, гасло, риторичне запитання, бачення майбутнього) й не забудь подякувати слухачам.
Можливості входження України до ЄС
У XXI вік Україна вступила незалежною державою, посіла гідне місце в системі європейських економічних, політичних і культурних зв'язків.
Формально Україна є центром Європи.
Україна підписала Угоди про асоціацію із перспективою членства) як середньострокової цілі. Фактично Історія відносин ЄС із державами, що не є членами, засвідчує , що асоційована угода із перспективою членства є найбільше ефективним зовнішньополітичним інструментом виконання конструктивного впливу на не членів ЄС.
Європа висунула низку умов для того, аби вступити в європейські співтовариства, наприклад ЄС.
Тому для України надзвичайно важливим є здійснення оцих умов. Вони передбачають:
- бути стабільною демократичною державою;
- мати чинну ринкову економіку;
- впорядкувати чинне законодавство згідно з нормами законодавства ЄС.
Відносини України із ЄС є достатньо широкомасштабним.
На сучасному етапі важливим для України є вступ до ЄС. інтегрування до Європи стало можливим після прийняття України в 1994 році до Ради Європи. До України було висунуто ряд вимог, котрі українська сторона намагається здійснити . Зважаючи на геополітичне становище України, Україна є цікавою для Європи. Цікавими є відносини у галузі науки й культури. Саме тому XXI вік має стати вирішальним для України стосовно вступу до ЄС.
Сьогодні ми засвоїли подібні терміни: інтеграція, протекціонізм, співтовариство, публічний виступ. Опираючись на ваші повідомлення, можна зробити такий висновок: Україна гідна того, аби стати членом ЄС і других європейських співтовариств. Окрім того, ми можемо побачити, котрий складний шлях пройшла Європа для того, аби об'єднатися в різноманітні співтовариства для економічної, політичної і соціальної взаємодії. На сучасному етапі, коли Україна підписує низку міжнародних договорів, стає можливою її участь в різноманітних міжнародних організаціях.
Ознайомити батьків, друзів із інформацією, котру отримали на занятті й взяти інтерв'ю.
Запитання для інтерв’ю
— Чи необхідно Україні входити до ЄС?
— Які підсумки входження України до ЄС?
— Яке значення України у ЄС?
Коментарі ( 0 )
Залишити коментар