Конспект уроку: Добре тим, хто вміє дружити
Навчальна мета: ознайомити учнів із сутністю понять «добро», «доброта»; формувати вміння оцінювати власні вчинки та вчинки інших людей, формулювати оціночні судження; формувати моральні чесноти: добропорядність, почуття милосердя.
Розвивальна мета: розвивати творчість, зв’язне мовлення; вміння мислити, вирізняти істинні та хибні цілі в житті; сприймати людей такими, якими вони є.
Виховна мета: виховувати позитивні риси характеру, бажання робити добро, людяність, доброзичливість, порядність.
Обладнання і матеріали: роздруківки оповідань В. Сухомлинського, запис пісні Н. Май, шаблони квітів, стікери, аркуші паперу кольорові олівці.
Учитель вітає дітей із початком нового навчального року, висловлює побажання здоров’я, успіхів у навчанні, гарного настрою.
Давайте привітаємо один одного словами:
«Привіт, привіт, тобі, мій друже!
Я радий бачити тебе дуже.»
Гра «Інтерв’ю»
- Чи гарно ти відпочив улітку?
- Як ти допомагав своїм близьким?
- Як спілкувався з однокласниками протягом літа?
- Хто із задоволенням йшов сьогодні до школи?
- Хто скучив за товаришами?
- Про що думав по дорозі до школи?
Я помітила, що всі посміхнулися, усім стало приємно і тепло. І справді, щира посмішка, добре слово і краплиночка тепла мають велику силу – силу любові і добра.
Сьогодні на уроці ми познайомились із такими важливими якостями, як добро та доброта. А також з’ясуємо, чому вони мають таке велике значення для нас, спробуємо зрозуміти, як дарувати добро іншим.
Я помітила, що всі посміхнулися, усім стало приємно і тепло. І справді, щира посмішка, добре слово і краплиночка тепла мають велику силу – силу любові і добра.
Сьогодні на уроці ми познайомились із такими важливими якостями, як добро та доброта. А також з’ясуємо, чому вони мають таке велике значення для нас, спробуємо зрозуміти, як дарувати добро іншим.
Доповніть вірш потрібними словами ввічливості:
Заходить Галя до кімнати,
Забула Галя, що сказати.
Стоїть, мовчить, анітелень,
- Кажи, Галинко:...(«Добрий день»)
Якщо бажаєш висловити подяку ,
Промовити потрібно: ...(«Дуже дякую»)
Коли мене сварять, я намагаюсь
Завжди казати чемно: ...(«Вибачаюсь»)
І в Україні , і в Росії, і в Словаччині
Всі кажуть на прощання: ...(«До побачення»)
Будь ласка, спасибі, будьте здорові, -
Слова необхідні і корисні у мові.
Приємно їх чути і в школі, і дома,
Від мами, учителя,просто знайомих.
Тож радьмо: частіше їх, друзі, вживайте,
Даруйте сміливіше радісний настрій.
І кожен свій день починайте зі слів:
- Доброго ранку, вітаю, привіт!
Так само буває, як кажуть, «тепло на душі,добре». А коли на душі буває добре? (Коли людина чує добре слово, коли для неї зроблена добра справа, коли вона сама робить іншим добро.)
Дійсно, дорогі діти. У людському житті є речі, що наче і не мають ваги, непомітні й виміряти їх неможливо. Однак без них біднішим стає наше життя, сірими, безбарвними будні. Поміж всіх людських чеснот доброта займає особливе місце.
Вдумайтесь: чого бажаємо, вітаючись? – Доброго дня, а означає добра.
- Чим просимо Бога обдарувати когось? – Добрим здоров’ям.
- Як звертаємось, прохаючи допомогти? – Люди добрі.
Асоціативний кущ:
Все, це про що ми говорили, я хочу разом з вами зібрати в одну чудодійну квітку. А що це за квітка, ви зрозумієте, прослухавши оповідання В. Сухомлинського «Якби я мав килим – літак».
Далеко – далеко за морем, поміж високих гір, росте дивовижна квітка. Розцвітає ранньою весни й цвіте усе літо до пізньої осені. Має оця квітка предивну властивість: вона очищує повітря. Хто дихає повітрям близько даної квітки, той ніколи не хворіє.
Якби я мав килим – літак, полетів би за море, опустився в горах, знайшов би дивовижну квітку. Я б зібрав би її насіння й привіз би додому. Роздав би усім людям по насінинці, щоб у всіх виросла чудодійна квітка, щоб не було жодної хворої людини.
- Ось я хочу, щоб й у нас оця квітка розквітла. А станеться це тоді, коли ми із вами пограємо у гру, котра зветься «Я хочу»
Я починаю цю гру. Я хочу, щоб було добро на землі. (Малює пелюстку до квітки на дошці). Діти виходять по черзі і домальовують по пелюстці, говорячи:
- Я хочу, щоб була радість;
- Я хочу, щоб було милосердя;
- Я хочу, щоб було щастя;
- Я хочу, щоб був мир;
- Я хочу, щоб була дружба;
- Я хочу, щоб була людяність.
Проблемні завдання
Ситуація 1.
Дівчинка обурено скаржилась мамі: В нас в дворі є такий поганий хлопчик – увесь час мене іменує Валькою». «А ти як його називаєш?» - запитала мама – «Я його взагалі ніяк не називаю. Я йому просто кричу: «Ей,ти!»
- Або правильно вчинила дівчинка?
(Дівчинка сама зобов'язана звати хлопчика по імені , показуючи йому приклад.)
Ситуація 2.
Хлопчик крикнув перехожому «Скільки годин?»
- Котрих помилок припустився хлопчик?
(1. Необхідно було не кричати, а говорити. 2. Парубок забувся вжити слова ввічливості – «Скажіть будь ласка» 3. Правильно говорити «котра година»)
Гра «Так чи ні»
1. Бабусі хлопчик помагав,
На допомогу він мастак.
Він, діти, добрий хлопчик?
(Так)
2. Зараз усі скажіть мені: В сварці існувати добре?
(Ні)
3. А як немає забіяк?
Тоді усім чудово ?
(Так)
4. А як серця в усіх ясні,
То вам погано діти?
(Ні)
5. Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається?
(Так)
6. А як обличчя усіх сумні,
Похмурі, злі? Вам добре?
(Ні)
7. Кричить, ламає усе хлопчак,
Це також погано діти?
(Так)
8. Тоді ще скажіть мені:
Як діти б’ються гарно?
(Ні)
9. Коли вам краще існувати :
Коли сміються діти?
(Так)
За легендою, коли народжується людина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає дитині Ангела – охоронця. Уві сні Ангел цілує дитину три рази : у чоло – щоб вона зростала озумною; у личко – щоб була красивою; у груди – щоб здоров’я, кохання й добро вселилися у її тіло, серце, душу. Тож нехай ніколи не гасне ваша зірочка доброти. Якщо усі ми будемо творити добро, то наша планета перетвориться у чарівний світ. То ж хай більше буде на землі добра, щастя й тих, хто поспішає його творити!
Коментарі ( 0 )
Залишити коментар