Конспект уроку: Спадковість і мінливість організмів

26.04.2018
4314 переглядів
Спадковість і мінливість організмів. Контрольна робота
Предмет: Біологія
Клас: 10 клас
Тема уроку
Спадковість і мінливість організмів
Мета уроку:

перевірити знання учнів з даної теми; продовжувати розвивати уміння самостійно працювати, давати відповіді на поставлені питання; виховувати старанність, охайність

Тип уроку:
урок перевірки і контролю знань
Терміни і поняття:

генетика, спадковість, успадкування, мінливість, селекція, добір, схрещування, , біотехнологія, генна інженерія, клітинна інженерія, клонування

Обладнання і матеріали: індивідуальні картки

Методи і прийоми: самостійна робота з картками.

Структура уроку

І. Організаційний етап
ІІ. Ознайомлення з завданнями
ІІІ. Виконання завдань
ІV. Домашнє завдання

Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Ознайомлення учнів з завданнями, пояснення ходу виконання та оформлення робіт.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Учням пропонуються такі завдання:

Варіант 1

1. Сформулюйте основні положення хромосомної теорії спадковості. Яку роль відіграла ця теорія в розвитку біології?

2. Розкажіть про особливості селекції рослин.

3. Задача на проміжне успадковування.
Рослини червоноплідної суниці при схрещуванні між собою завжди дають нащадків із червоними ягодами, а рослини біло-плідної суниці — з білими ягодами. У результаті схрещування обох сортів один з одним виходять рожеві ягоди. Які нащадки виникають при схрещуванні між собою гібридних рослин суниці з рожевими ягодами?

4. Задача на дигібридне схрещування.
Які ознаки матимуть гібридні томати, отримані в результаті запилення рослин, що мають червоні плоди й нормальний зріст, пилком жовтоплідних карликових томатів? Який результат дасть подальше схрещування таких гібридів? Відомо, що червоний колір плодів — домінантна ознака, карликовість — рецесивна. Усі вихідні рослини гомозиготні, а гени обох ознак перебувають у різних хромосомах.

Варіант 2

1. Розкажіть про успадковування, зчеплене зі статтю. У чому особливості успадковування ознак, зчеплених зі статтю?

2. Розкажіть про особливості селекції тварин.

3. Задача на моногібридне схрещування.
Ген чорної масті великої рогатої худоби домінує над геном червоної масті. Які нащадки вийдуть при схрещуванні чистопорідного чорного бика з червоними коровами? Якими будуть нащадки від схрещування між собою таких гібридів? Які телята народяться від червоного бика й гібридних корів?

4. Задача на дигібридне схрещування.
Оперення ніг у курей (на противагу голим) визначається домінантним геном. Горохуватий гребінь домінує над простим. Які ознаки матимуть гібридні форми, отримані від схрещування курей із горохуватими гребенями, що мають оперені ноги, з голоногими курми, що мають прості гребені? Передбачається, що вихідні тварини гомозиготні за обома генами.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.