Конспект уроку: Узагальнення знань з теми: Організми та середовище існування. Контрольна робота

19.04.2014
4007 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 8 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Узагальнення знань з теми: Організми та середовище існування. Контрольна робота
Мета уроку:

узагальнити знання учнів з теми: організми та середовище їх існування; в ході контрольної роботи з’ясувати рівень засвоєння знань учнів щодо середовища існування організмів.

Тип уроку:
перевірки і корекції знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Повідомлення теми і мети уроку

Основна частина уроку

Проведення контрольної роботи

I рівень

Виберіть лише одну вірну відповідь та запишіть її в зошит.

1. Хто належить до свійських тварин:

    а) зебра;

    б) кулан;

    в) осел.

2. До диких тварин відносять:

    а) шовковичного шовкопряда;

    б) медоносну бджолу;

    в) хруща.

3. Вкажіть назву заповідника, який розташований в межах України:

    а) Асканія-Нова;

    б) Астраханський;

    в) Баргузинський.

II рівень

Виконайте наступні завдання.

1. Назвіть сапротрофів:

    а) печінковий сисун;

    б) жук-гнойовик;

    в) амеба дизентерійна;

    г) гадюка степова;

    д) беззубка.

2. Назвіть хижаків:

    а) малярійний плазмодій;

    б) благородний корал;

    в) восьминіг;

    г) китова акула;

    д) клоп-гладун.

3 Назвіть паразитичних тварин:

    а) іксодовий кліщ;

    б) шовковичний шовкопряд;

    в) шакал;

    г) жук-плавунець;

    д) їздець трихограма.

4. Що таке біогеоценоз?

III рівень

Виконайте наступні завдання.

1. Впишіть в речення замість крапок пропущені слова.

    Ланцюг живлення — це послідовність популяцій у екосистемі, які зв’язані відносинами ....

    2. Встановіть відповідність у назвах середова існування й тваринами, для котрих вони характерні.

Середовище існування Тварини

1. Наземно-повітряне

2. Водне

3. Грунтове

4. Всередині інших організмів

а. Гадюка

б. Актинія

в. Павук-хрестовик

г. Дощовий черв’як

д. Борсук

е. Бичачий ціп’як

є. Сьомга

ж. Малярійний плазмодій

з. Кашалот

IV рівень.

Виконайте одне із завдань.

    1. Поясніть роль біорізновидів у існуванні біосфери.

    2. Порівняйте паразитизм та коменсалізм.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

    - прочитати параграф,

    - дати відповідь на запитання,

    - інше.

За підручником Біологія 8 клас Запорожець Н.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.