Конспект уроку: Узагальнення знань з теми: "Будова й життєдіяльність тварин"

07.08.2013
1079 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 8 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Узагальнення знань з теми: "Будова й життєдіяльність тварин"
Мета уроку:

узагальнити і провести систематизацію знань учнів данної теми, визначити для кожного індивідуальний рівень засвоєння навчального матеріалу.

Тип уроку:
урок закріплення знань й вмінь
Терміни і поняття:
клітина, тканина, орган, системи органів, типи тканин (м’язова, сполучна, епітеліальна, нервова)
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класної кімнати і учнів до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

В ході бесіди повторити основні поняття які стосуються будови і життєдіяльності тварин.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Повідомити учням тему і мету уроку.

Основна частина уроку

Виконання контрольної роботи

Завдання з однією правильною відповіддю

1. Тільки в систематиці тварин використовують систематичні категорії:

  1. рід;
  2. вид;
  3. ряд;
  4. родина.

2. Всі тварин поділяють на наступні підцарства:

  1. Безхребетні та Хребетні;
  2. Вищі та Нижчі;
  3. Одноклітинні та Багатоклітинні.

3. Близькі види тварин об’єднують у:

  1. родини;
  2. роди;
  3. ряди;
  4. популяції.

Завдання з кількома вірними відповідями

1. В систематиці тварин не застосовують систематичні категорії:

  1. відділ;
  2. вид;
  3. рід;
  4. порядок.

2. До еукаріотів відносяться:

  1. водорості;
  2. тварини;
  3. бактерії;
  4. гриби.

3. В біологічному способі боротьби із шкідливими видами застосовують:

  1. іонізуюче випромінювання;
  2. отруйні сполуки;
  3. паразитичні організми;
  4. хижі організми.

Запитання підвищеного рівня складності

1. Відомо, що деякі рослини також активно реагують на зовнішні подразнення. Наприклад, болотяна рослина під назвою росичка „полює” на різних дрібних комах, а інша - мімоза сором’язлива миттєво згортає листочки, коли до них доторкнулись. Чому ж ці організми не відносяться до тварин?

2. Які вам відомі приклади, що наближують рослинний і тваринний світ один до одного?

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

- прочитати параграф,

- дати відповідь на запитання,

- інше.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.