Конспект уроку: Історія нескорених

26.08.2018
652 переглядів
Історія нескорених. Конспект першого уроку для 5-9 класу
Предмет: Інше
Клас: Всі класи
Тема уроку
Історія нескорених
Мета уроку:

Навчальна мета: вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  

Розвивальна мета: розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Виховна мета: виховувати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  

Тип уроку:
комбінований
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент

Обирай Свободу рідному народу!
Обирай Свободу і добро ідей!
Обирай Свободу Заходу і Сходу,
Обирай Свободу для усіх людей!
 

Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції Гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн.

Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.

Основна частина уроку

Україна – це територія гідності і  свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, котрий  був Святом Свободи, й  Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був досить важкий іспит для України, коли українці продемонстрували власну  європейськість, гідність, власне  прагнення до свободи. 

Після Майдану й  до оцих  пір на території нашої держави немає спокою, розпочалися й  продовжуються військові дії на Сході України, у  ході котрих  було втрачено уже  декілька  тисяч життів солдат і мирних жителів.

Тим, хто у  боротьбі за волю й  кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить в  незнаних й  безіменних могилах – присвячується!

Україно! Ти – моя молитва,
Ти моя розпуко вікова.
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік,
Буду, ненько, горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.
 

Пісня  (О. Білозір «Бачу колір сонця»)


Для чого люди вийшли на Майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…

Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
ЇЇ «Європою» ми гордо назвемо,
Бо вона гідна статус такий мати.

У всіх містах великих і малих,
У всіх куточках неньки України
Всі люди, всі – від юних до старих –
Пророчать позитивні й стрімкі зміни.

Тож не сидіть тихенько в стороні,
Не будьте ви до цих подій байдужі!
Бо знайте, ви сьогодні не одні!
А разом ми нестримні й справді дужі!

Ми - українці - свідомий й  відповідальний народ, здатний відстоювати власний  вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство й  взаємоповага поміж  сотнями тисяч людей згуртовує їх навколо  спільної мети. Український народ відчув потребу у  єднанні, повірив в  власне  майбутнє й  довів, що в  нації, котра  вийшла на Майдан й  заявила, шо спроможна на захист особистої  свободи, є велетенське серце й  високий дух.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави й  суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Однак  шанс на трансформації  дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні й  воїнів АТО, кожен із  котрих  віддав за власні  переконання найвищу ціну власне життя.

- А які зміни ви помітили?

Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнені, що немає такого українця, котрий  би не бажав миру й  спокою Україні. Увесь народ нашої держави об’єднався зараз проти агресора. Дуже багато  чоловіків і жінок мужньо захищають кордони нашої країни. Дуже багато  хто з  людей працює у  тилу для підтримки солдатів.

Пісня «Білі лебеді»

Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу й  про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного здійснення  священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли у цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Оскільки вони – справжні герої, котрі  в  нерівному двобої протиставили власний  патріотизм, відповідальність, безмежну кохання  до країни, котру  ототожнюють із  власним  рідним краєм, найдорожчими людьми. Й  саме за це їм наша людська вдячність й  низький уклін.

Кожного дня, щогодини Україна дякуючи  таким чоловікам-героям, поміж  котрих  й  наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за наших мужніх захисників й  просімо в  Бога одного: щоб  вони живими й  здоровими й  якнайшвидше повернулися додому, до власних  матерів, дружин і дітей.

Руслана «Молитва за Україну»

 

 

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.