У Міністерстві освіти України назвали 20 найкращих вузів країни
Міносвіти визначило двадцятку найкращих університетів, що вибрали у поточному році для навчання за державним замовленням найсильніші абітурієнти. Цю новину на брифінгу повідомила заступник міністра освіти Інна Совсун.
«Для Міністерства освіти й науки головним було питання про те, як спрацює модель, в якій кількість державних місць розподіляється залежно від уподобань сильних абітурієнтів. Отримані результати показують те, що місця зосередилися у сильних університетах й побоювання про те, що всі такі місця сконцентруються переважно у столиці, були значно перебільшені. Видно, що у топ-20 вузів України більше половини - це, яка раз, не київські. Головне, що саме це піднімає прохідний бал, тобто люди із більш сильними балами отримують можливість навчатися в університетах », - підкреслила Совсун.
Вона уточнила, що в двадцятку потрапили ті університети, що мають найбільший темп зростання у порівнянні із минулим навчальним роком на основі переваг абітурієнтів, окрім Національного університету податкової служби, в якому причиною зростання стало збільшення об'єму виділення місць для держзамовника.
Отже, в ТОП-10 потрапили наступні вузи:
- Львівська політехніка (м. Львів),
- Київський університет імені Шевченка (м. Київ),
- Київський національний економічний (м. Київ),
- Харківський імені Каразіна (м. Харків),
- Київський торгово-економічний (м. Київ),
- Львівський імені Франка (м. Львів),
- Кам'янець-Подільський національний (м. Кам'янець-Подільський),
- Чернівецький імені Федьковича (м. Чернівці),
- КПІ,
- Києво-Могилянська академія (обидва м. Київ).
«Якщо подивитися на темпи зростання, то у другій десятці ще більше регіональних університетів, зокрема: Київський національний лінгвістичний (м. Київ), Луцький національний технічний (м. Луцьк), який є лідером в країні за відсотком зростання - + 49% в порівнянні із попереднім роком, Східноєвропейський імені Лесі Українки (м. Луцьк), Кіровоградський педагогічний (м. Кропивницький), Львівський ветеринарний (м. Львів), Сумський державний (м. Суми), Київський будівництва і архітектури (м. Київ), Харківський радіоелектроніки (м. Харків), Національний університет державної податкової служби (м. Ірпінь), Київський національний аграрний університет біоресурсів і природокористування (м. Київ) », - доповнила Совсун.
В деяких вишах відсоток зростання перевищує 25%. Причиною цьому стало те, що університет відкрив нові спеціальності і тому отримав бонус - право взяти до 10 осіб на держзамовлення, якщо в нього пішли сильніші абітурієнти.
Не дивлячись на це, проблемою залишається зарахування на підготовку учителів.
«Ми бачимо дуже низькі прохідні бали в університетах на підготовку вчителів фізики. Так, найвищий прохідний бал тут 127, а найнижчий 100,85 », - наголосила заступник міністра.
Коментарі ( 0 )
Залишити коментар