В Україні | 08.08.2016 | yrok.net


Одна із наймасштабніших криз у системі української освіти заключається в поступовому зменшенні молодих й талановитих педагогів в школі. Йшлося про це під час чергової зустрічі і спілкування Міністра освіти та науки України Л. Гриневич і слухачами Літньої школи журналістики газети «День».

Лілія Гриневич: Брак молодих, талановитих й вмотивованих педагогів є головною проблемою української школи

Під час даної зустрічі, журналісти міністру ставили питання щодо статусу вчителя, реформи у освіті та особливості вступної кампанії в 2016 році. Ткож торкнулися теми методів боротьби із корупцією у навчальних закладах, а також про майбутнє системи ЗНО та можливі санкції для педагогічних працівників, що ведуть антидержавну агітацію.

«Насьогодні в нас йде вихолощення кадрів у освіті. Я маю на увазі кадрів, що захоплені професією. Молоді педагоги, для яких їх професія природовідповідна, котрі мають до цього талант та бажання вчителювати, досить часто не приходять в професію, тому що, розуміють наскільки вони в майбутньому будуть обмежені у ресурсах. Коли ми дивимося на пріоритети, що собі ставлять діти із хорошими результатами ЗНО під час вступної кампанії, ми бачимо, що педагогіка в них наприкінці списку, в якості запасного майданчику. В нас відсутній приток молодих кадрів у педагогічну професію. В результаті професія старіє й ті, хто є найкращими, хто зберігся й на великому ентузіазмі та любові досі вчителює, є все старшими і старшими»

зазначила Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич

Міністр відзначила, що вона занепокоєна повною відсутністю уваги зі сторони суспільства й чиновників до вчителя. Вона вважає що, зараз увага ця переважно виражається у риториці.

«Періодично, 1-го вересня, в день учителя чи наприкінці навчального року можновладці починають говорити, що вчитель є дуже важливим у сучасному суспільстві, цитують Франка й решта фраз із формальної «оди вчителю». Однак «ода» ця в лапках. Оскільки ці слова ніяким чином не підтверджується зростанням заробітньої плати вчителя чи підвищенням його соціального становища. Зараз у вчителя критично низька зарплата й ми, попри дуже скрутну ситуацію у соціально-економічну становищі, плануємо хоча би трохи в бюджеті 2017 році підвищити розряд вчителів в тарифній сітці»

зауважила Лілія Гриневич

Вона також відзначила, що для розбудови авторитету вчителя та суспільного його визнання необхідно залучати батьків, владу і медіа. Українська влада повинна виконати власний фронт роботи, зокрема, забезпечити педагогам гідний рівень зарплати. Медійники свій фронт – розповідати про передових вчителів. Соціальний статус педагогів також грунтується на тому, яким чином позиціонує себе учитель та рівень кваліфікації який він має. Коли ж батьки мають діло із недбалим ставленням педагога до дітей, із ситуаціями що дитина отримує моральні й психічні травми в школі, тоді вчитель втрачає власний авторитет у очах дитини та в очах батьків.

Лілія Гриневич відзначила, що існує проблема споживацького відношення суспільства до учителів. Що хотілося би відновити у ставленні до вчителів із минулих часів, то це повагу батьків до вчителя. Так, колись у суспільстві було неписане правило, яке стверджувало, що батьки у присутності дітей не мають права негативно говорити про вчителя. Навіть в тому випадку, якщо вчитель припустився помилки, так батьки можуть з’ясувати ситуацію з вчителем, однак не допускати її обговорення із дитиною. Дуже прикро, але це правило сьогодні не виконується.


 Сподобалась новина? Поділись з іншими

  Залишити коментар

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.