В Україні | 01.18.2017 | yrok.net


Стало відомо, що у Міністерстві освіти пропонують найближчим часом скоротити кількість обов'язкових предметів із 22 до 9.

Міністерство освіти хоче змінити навчальний план для старших класів

Впроваджується це з метою визначення профільних предметів. Старша школа в країні таким чином повинна стати профільною. Крім цього пропонується взагалі позбутися такого явища в старшій освіті як «універсальний профіль».

Враховуючи ці зміни, залежно від власних ресурсів й наявних можливостей, школи вправі самостійно обиратим профіль. А у випадку, якщо це велика школа, у якій ведеться навчається декількома паралелями, то школа може мати класи із різними профілями навчання, в такому випадку діти вибиратимуть необхідний профіль навчання.
Також школи зможуть створювати і власні «спецкурси» з метою поглиблення профільного навчання. Що стосується предметів, то в старший школі можуть з'являтися інтегровані предмети, зокрема такі як «Література», «Людина і суспільство», «Математика», «Історія».

Як йдеться в повідомленні: «В старшій школі учень повинен обов'язково отримати цілісну картину світу. І тому, навіть якщо навчальний заклад вибирає для поглибленого вивчення, наприклад, гуманітарні предмети, загальні знання із фізики, географії, біології, хімії, астрономії та екології він отримує у рамках такого інтегрованого предмету, як "Людина і природа", котрий у такій школі буде викладатися 3 години на тиждень. А інтегровані знання із правознавства, економіки та інших предметів учні старших класів будуть одержувати у рамках предмета "Людина і суспільство".


 Сподобалась новина? Поділись з іншими

  Залишити коментар

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.