Конспект уроку: Прикметник. Голосні в відмінкових закінченнях прикметників

27.11.2013
1374 переглядів
Клас: 5 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Прикметник. Голосні в відмінкових закінченнях прикметників
Мета уроку:
повторити раніше вивчене про прикметник, граматичні його ознаки, такі як рід, число, відмінок; сформувати вміння і навички правильного уживати голосні в відмінкових закінченнях прикметників; сприяти розвиватку культуру та усного і писемного мовлення, розвивати естетичні почуття в учнів, смак до точного і влучного слова, примножувати словниковий запас учнів класу
Тип уроку:
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання учителя і учнів. Перевірка готовності. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

• Робота біля дошки.

Учню потрібно записати речення, підкреслити у них іменники. Далі визначити рід, число, відмінок кожного із іменників. Указати іменники-власні назви в тексті.

На святе Благовіщення сонце радісно вставало. В небесах сузір'я Лева нам світить на Чумацький шлях. Наш Київ Золоті розкрилює ворота. Де Почайна шуміла, лише струмок між горбами тулиться.

*Бесіда.

• Що частина мови зветься прикметником?

• Що функцію прикметників в мовленні?

• Яким чином змінюються прикметники?

• Вкажіть, від чого залежить рід, число й відмінок прикметників в словосполученнях рідною землею, рідному місту, рідний край?

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Повідомлення учням класу теми і мети поточного уроку

Основна частина уроку

Виконання вправ закріплення знань й вмінь

* Робота біля дошки.

Необхідно записати речення, у них визначити прикметники. зясувати рід, число і відмінок кожного прикметника.

У орача руки чорні, зате хліб білий. Білі руки чужу роботу люблять. Мак чорний, і смачний, а редька біла, і гірка. Солодка морква, й у сусідовому городі. В доброго господаря та соломинка не пропаде. Материна хата краща чужої палати. Від поганого коріння не жди доброго насіння. До сухої криниці не йдуть пити водиці. I на здоровій яблуні гнилі яблука бувають.

* Робота із підручником.

Виконати вправу 53 (усно).

Виконати вправу 54 (письмово).

*Переписати в зошит речення і на місці крапок вставити пропущені літери. Прикметники при цьому підкреслити, визначити відмінок кожногоіз них . Відмінкові закінчення прикметників виділити.

Велик.. риба в глибок… воді плаває. Краще полюбити стар… орла, ніж молод… сову. Вівсян.. каша сама себе хвалить, а гречан.. хвалять люди. Краще пташці на зелен.. вітці, як в багача у золот… клітці.

Народна творчість.

• Навчальний диктант.

В ньому підкреслити прикметники, визначити їх рід, число, відмінок. Виділити відмінкові закінчення у прикметниках.

Для нашої сонячної землі жовтий та синій кольори являється й були найбільш підхожі. Це розумів простий народ. Саме тому він вимальовував власні хати у синє й жовте. Поєднання даних двох кольорів повністю відповідає народному смаку.

Рідну природу українці бачили саме у жовтій й блакитній барвах. Бачили золоте поле, синє небо, синє море і ріки із жовтими очеретами і рудими скелями, сині гори

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

- прочитати параграф,

- дати відповідь на питання,

- інше.

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.