Конспект уроку: Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС

26.08.2018
3289 переглядів
Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС. Конспект першого уроку для 10-11 клас
Предмет: Інше
Клас: Всі класи
Тема уроку
Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС
Мета уроку:

Навчальна мета: поінформувати вихованців про історію європейської інтеграції, відносини європейських держав та України; сприяти посиленню мотивацій вихованців до вивчення історії європейських держав, взаємодії культури європейських держав; формувати думку про багатоманітність перспектив взаємодії європейських держав та України; допомогти учням зрозуміти способи життя та проблеми сучасного суспільства; забезпечити знання та розуміння міжнародних тенденцій, способи мислення та поведінки, що змінюють європейське суспільство та можуть впливати на майбутнє вихованців у їхньому дорослому житті.

Тип уроку:
комбінований
Терміни і поняття:

Обладнання і матеріали: плакати, аркуші паперу формату А4, інформаційні додатки.

Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Нинішній Європейський Союз — це результат шістдесятирічної інтеграційної роботи  у  Європі. Близько  його витоків лежать Європейські співтовариства, створені ще в  50-х роках XX вік . Одначе, для того щоб  із 'явилися співтовариства, Європа й  її мешканці обов'язані були «дозріти», на що вплинуло дуже багато  чинників: економічних, політичних, соціальних. Ці чинники тісно пов'язані з  Другою світовою війною й  ситуацією, що з'явилась  після її завершення.

Основна частина уроку

Рольова гра «Я хочу сказати ровеснику»

Мета: формувати навички публічного виступу перед ровесниками, розвивати вміння впливати на інших засобами інформаційного повідомлення (можна зробити відеозапис заняття для подальшого обговорення).

Хід гри

Педагог ділить вихованців на 4 команди. Кожна із команд отримує відповідну тему для повідомлення:

  1. Експансія співтовариств — нові члени.
  2. Співтовариство — економічна співпраця.
  3. Можливості входження України в ЄС.
  4. Ситуація в Європі після Другої світової війни та перші повоєнні роки.

Команди отримують інформаційний матеріал додатків, котрий  необхідно опрацювати для публічного повідомлення: формувати  і записати короткий виступ, з  яким б хотіли звернутися до власних  ровесників на задану тему. Виступ необхідно  проілюструвати в  вигляді схеми, таблиці, плаката. Час виступу — 5 хвилин. Час на підготовку —15 хвилин.

(Педагог надає пам'ятку підготовки виступу й  фіксує час кожної групи.)

Пам’ятка до виступу

1. Готуючись до виступу:

— продумати тему й  головні моменти,

— записати виступ повністю,

— підготувати тези виступу,

— визначити стиль виступу (емоційний виступ або  стриманий).

2. Структура виступу побудований  з

— розвитку думки;

— завершальної складові  (про що говорив (ла), зробити висновки).

3. В процесі  виступу завоюй увагу слухачів, в  основній частині не наводь більше 3-х  аргументів. В процесі  завершення підсумуй сказане (це здатне бути цитата, гасло, риторичне запитання, бачення майбутнього) й  не забудь подякувати слухачам.

Можливості входження України до ЄС

У XXI вік  Україна вступила незалежною державою, посіла гідне місце в системі європейських економічних, політичних і культурних зв'язків.

Формально Україна є центром Європи.

Україна підписала Угоди про асоціацію із  перспективою членства) як середньострокової цілі. Фактично Історія відносин ЄС із  державами, що не є членами, засвідчує , що асоційована угода із  перспективою членства є найбільше  ефективним зовнішньополітичним інструментом виконання конструктивного впливу на не членів ЄС.

Європа висунула низку умов для того, аби вступити в  європейські співтовариства, наприклад ЄС.

Тому для України надзвичайно  важливим є здійснення  оцих  умов. Вони  передбачають:

  1. бути стабільною демократичною державою;
  2. мати чинну ринкову економіку;
  3. впорядкувати чинне законодавство згідно з  нормами законодавства ЄС.

Відносини України із  ЄС є достатньо  широкомасштабним.

На сучасному етапі важливим для України є вступ до ЄС. інтегрування до Європи стало можливим після прийняття України в 1994 році до Ради Європи. До України було висунуто ряд вимог, котрі  українська сторона намагається здійснити . Зважаючи на геополітичне становище України, Україна є цікавою для Європи. Цікавими є відносини у  галузі науки й  культури. Саме тому  XXI вік  має стати вирішальним для України стосовно вступу до ЄС.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків

Сьогодні ми засвоїли подібні  терміни: інтеграція, протекціонізм, співтовариство, публічний виступ. Опираючись на ваші повідомлення, можна зробити такий висновок: Україна гідна того, аби стати членом ЄС і других європейських співтовариств. Окрім  того, ми можемо побачити, котрий складний шлях пройшла Європа для того, аби об'єднатися в  різноманітні співтовариства для економічної, політичної і соціальної взаємодії. На сучасному етапі, коли Україна підписує низку міжнародних договорів, стає можливою її участь в  різноманітних  міжнародних організаціях.

Надання домашнього завдання

Ознайомити батьків, друзів із  інформацією, котру  отримали на занятті й  взяти інтерв'ю.

Запитання для інтерв’ю

— Чи необхідно  Україні входити до ЄС?

— Які підсумки  входження України до ЄС?

— Яке значення  України у  ЄС?

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.