Конспект уроку: Вимірювання відносної вологості повітря (Лабораторна робота №5, не оцінюється)

24.02.2014
5022 переглядів
Предмет: Фізика
Клас: 10 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Вимірювання відносної вологості повітря (Лабораторна робота №5, не оцінюється)
Мета уроку:

навчитися визначати відносну вологість й виміряти в навчальному класі відносну вологість повітря.

Тип уроку:
комбінований
Терміни і поняття:

Прилади та матеріали: штатив універсальний, муфти й лапки; термометр лабораторний (шкала від 0°С - 100°С); кондуктор кулястий з демонстраційного електрометра; склянка із теплою водою; звідна таблиця залежності тиску насиченої водяної пари від температури; лід колотий чи сніг.

Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Приклад виконання лабораторної роботи:

Метою роботи є вимірювання відносної вологості повітря з допомогою реєстрації температури або точки роси.

В зв'язку з тим, що поява або зникнення конденсованих парів (роси) на дзеркальній поверхні кулі, носить інертний характер, під час виконання роботи потрібно бути особливо уважним: при виконанні роботи не наближатися до дзеркальної поверхні.

Користуючись таблицею залежності тиску або густини насиченої пари від температури, можна з достовірною точністю визначити відносну вологість повітря у навчальному класі.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

ХІД РОБОТИ

І. Протріть поліровану поверхню отриманої посудини й закріпіть її на штативі.

ІІ. Виміряйте температуру повітря у вашому класі.

ІІІ. Налийте наполовину отриманої води у посудину й опустіть до неї термометр, його зануривши в воду, як показано на рисунку.

штатив універсальний

IV. Додавайте у посудину невеликі шматочки льоду чи сніг й стежте за зменшенням температури. В момент появи на бокових стінках посудини роси запишіть показання термометра в зошит.

V. Обережно додаючи у посудину теплу води, в зошит запишіть температуру, за котрої роса зникає повністю.

VI. Визначте середнє числове значення температур й вважайте, що саме це і є точка роси.

VII. Дослід повторіть ще декілька разів. Всі отримані результати запишіть до таблиці.

VIII. Із таблиці залежності тиску насиченої водяної пари від температури обчисліть тиск насиченої пари для температури повітря у навчальному класі рнас й точки роси р. За формулою визначте відносну вологість повітря у вашому класі:

відносну вологість повітря

9. Всі результати ваших обчислень запишіть до таблиці

Таблиця

Таблиця

10. За отриманими результатами досліджень зробіть власний висновок.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.