Конспект уроку: Семестрове оцінювання (контрольна робота)

27.11.2014
1600 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 9 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Семестрове оцінювання (контрольна робота)
Мета уроку:
визначити рівень навчальних досягнень учнів за І семестр
Тип уроку:
урок перевірки і корекції знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Основна частина уроку

Контрольна робота

І варіант

І рівень

(укажіть правильну відповідь «так» чи «ні»)

    1. Ферменти являються біологічними каталізаторами клітин.

    2. Стовбур головного мозку є продовженням спинного мозку.

    3. До типу м’язових тканин відноситься кісткова тканина.

    4. Із посмугованої м’язової тканими складається серцевий м’яз.

    5. Стінка серця складається з трьох оболонок.

    6. Серце людини складається із трьох камер.

    7. Об’єм грудної порожнини у людей зменшується під час вдиху.

    8. Печінка - це залоза зовнішньої секреції.

ІІ рівень

1. Головний мозок належить до нервової системи:

    а) периферичної;

    б) центральної;

    в) вегетативної;

    г) соматичної.

2. До складу гомілки належить кістка:

    а) стегнова;

    б) променева;

    в) малогомілкова.

3. Обмін речовин між кров’ю та клітинами відбувається у:

    а) капілярах;

    б) артеріях;

    в) венах.

4. У організмі людини кров венозна перетворюється у артеріальну в:

    а) ниркових канальцях;

    б) правому передсерді;

    в) капілярах легенів;

    г) клітинах печінки.

5. Глибокий вдих забезпечують:

    а) м’язи черевного преса;

    б) внутрішні міжреберні м’язи;

    в) зовнішні міжреберні м’язи.

ІІІ рівень

1. Зазначте правильну послідовність будови великого кола кровообігу:

    праве передсердя;

    аорта;

    нижня порожниста вена;

    клітини тіла;

    верхня порожниста вена;

    лівий шлуночок;

    капіляри;

    артерії

2. Встановіть відповідність між органами і функціями, котрі вони виконують.

1. Носова порожнина

2. Гортань

3. Надгортанник

4. Щитоподібний хрящ

5. Трахея

6. Бронхи

7. Легені

А. Захищає вхід у гортань під час ковтання.

Б. Газообмін.

В. Захищає гортань спереду.

Г. Хрящова трубка, котрою проходить повітря.

Д. Утворення звуків.

Е. Зігрівання і очищення повітря.

Ж. Органи, котрими повітря потрапляє до легенів.

ІV рівень

    1. Як та чому змінюється зріст людини упродовж доби?

    2. Обґрунтуйте висновок: робота серця змінюється зі зміною умов навколишнього середовища і станом самого організму.

    3. Поясніть, чим легеневе дихання відміннея від тканинного?

ІІ варіант

І рівень

(вкажіть вірну відповідь «так» чи «ні»)

    1. Клітина - це функціональна одиниця живого організму.

    2. Грудна порожнина у людини відокремлена від черевної.

    3. До залоз внутрішньої секреції відносяться слинні залози.

    4. До рухомого зєднання кісток відносять суглоби.

    5. Еритроцити мають забарвлення.

    6. Вени кров несуть від серця до органів й тканин.

    7. Плевральна рідина збільшує тертя легень об внутрішні стінки грудної порожнини під час дихання.

    8. Процес травлення здійснюється за допомогою травних соків.

ІІ рівень

1. Органели у клітині містяться:

    а) лише у ядрі;

    б) лише у цитоплазмі;

    в) у ядрі та цитоплазмі.

2. До передпліччя входить кістка:

    а) стегнова;

    б) променева;

    в) малогомілкова.

3. Зовнішній шар серцевої стінки утворений:

    а) ендокардом;

    б) епікардом;

    в) міокардом.

4. Найбільш важливіша функцієя лімфатичної системи:

    а) імунний захист;

    б) транспорт кисню та вуглекислого газу;

    б) транспорт поживних речовин в кров.

5. Ззовні легені укриті:

    а) двошаровим епітелієм;

    б) одношаровим епітелієм;

    в) щільною сполучною тканиною.

ІІІ рівень

1. Зазначте правильну послідовність малого кола кровообігу:

    правий шлунок;

    ліве передсердя;

    легеневі капіляри;

    легеневі артерії;

    легені;

    легеневі вени.

2. Встановіть відповідність між органами і функціями, котрі вони виконують.

1. Носова порожнина

2. Гортань

3. Надгортанник

4. Щитоподібний хрящ

5. Трахея

6. Бронхи

7. Легені

А. Захищає вхід в гортань в момент ковтання.

Б. Газообмін.

В. Захищає гортань спереду.

Г. Хрящова трубка, котрою проходить повітря.

Д. Утворення звуків.

Е. Зігрівання і очищення повітря.

Ж. Органи, котрими повітря потрапляє у легені.

ІV рівень

    1. Яку будову має хребет і яку це має роль?

    2. Яке значення кровообігу? Чому кров в організмі людини рухається по судинам тільки у одному напрямку?

    3. Поясніть взаємозв’язок між кровоносною системою і органами дихання у організмі людини.

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.