Конспект уроку: Узагальнення знань з теми: Індивідуальний розвиток організмів

06.12.2013
4690 переглядів
Предмет: Біологія
Клас: 11 клас
Автор: yrok.net
Тема уроку
Узагальнення знань з теми: Індивідуальний розвиток організмів
Мета уроку:

узагальнити та перевірити знання учнів з теми «Індивідуальний розвиток організмів»; розвивати вміння застосовувати раніше отримані знання.

Тип уроку:
узагальнення знань
Терміни і поняття:
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Повідомити тему і мету поточного уроку

Основна частина уроку

Виконання контрольної роботи

I. Із запропонованих відповідей виберіть одну правильну:

    1. Укажіть групи рослин, яким притаманне подвійне запліднення: а) мохопо¬дібні; б) папоротеподібні; в) голонасінні; г) покритонасінні.

    2. Укажіть групи тварин, яким притаманний прямий розвиток: а) комахи; б) хрящові риби; в) кісткові риби; г) багатощетинкові черви.

    3. Укажіть стадію зародкового розвитку, на якій формуються зародкові листки: а) дроблення; б) бластули; в) гаструли; г) гістогенезу.

    4. Як називають ріст особини протягом усього життя: а) обмежений; б) не¬обмежений; в) періодичний; г) регенерація.

    5. Укажіть стадію зародкового розвитку, на якій формується порожнина первинної кишки: а) дроблення; б) бластули; в) морули; г) гаструли.

II. Завдання на встановлення відповідності:

1. Встановіть відповідність між організмами та чергуванням різних поколінь:

Організми

A. Дафнія

Б. Аурелія

B. Печінковий сисун

Г. Круглий черв рабдіас жаб'ячий

Покоління

1. Гермафродитне та партеногенетичне

2. Роздільностатеве та партеногенетичне

3. Роздільностатеве та нестатеве

4. Гермафродитне та нестатеве

5. Гермафродитне та роздільностатеве

2. Визначте, які варіанти чергування поколінь присутні у життєвих циклах тих чи інших тварин:

Варіанти чергування поколінь

1. Статеве й нестатеве

2. Гермафродитне й партеногенетичне

3. Роздільностатеве й партеногенетичне

Тварини

а) Котячий сисун

б) Форамініфери

в) Амеба протей

г) Дафнії

1. Визначте структури та органи, які розвиваються з відповідних зародкових листків:

Зародкові листки

1. Ектодерма

2. Ендотерма

3. Мезодерма

Органи та структури

а) Печінка

б) Серцевий м'яз

в) Нервова трубка

ІІІ. Відкриті запитання:

1. Чому серед наземних тварин переважає внутрішнє запліднення? Відпо¬відь обґрунтуйте.

2. Який зв'язок між процесами гістогенезу та органогенезу?

3. функції притаманні статевому та нестатевому поколінням при здій¬сненні складних життєвих циклів?

Закріплення знань і вмінь
Підведення підсумків
Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів та зауважень до їх підготовки
Надання домашнього завдання

- прочитати параграф,

- дати відповідь на запитання,

- інше.

За підручником Біологія 11 клас (Балан П.)

Коментарі ( 0 )

Залишити коментар

Підписатися на оновлення

Залиште свою едектронну адресу, щоб отримувати останні новини та оновлення на сайті yrok.net

Всі права захищено.

Копіювання матеріалів без зміни заборонено.

При використанні матеріалів обов'язкова наявність активоного посилання (не закритого для індексування пошуковими системами) на джерело.